Kup konfederacija: Njemačka pobjedom protiv Meksika ostvarila plasman u finale protiv Čilea

Četvrtak, 29. lipnja 2017. 22:23 Napisao/la  SC

Polufinale: Njemačka - Meksiko 4:1

Njemačka i Čile igraju u finalu Kupa konfederacije u nedjelju od 20 sati, od 14 sati Portugal i Meksiko igraju za 3. mjesto.

Njemačka je u drugom polufinalnom susretu s rezultatom 4:1 pobiejdila  Meksiko i osigurala finale.

Dvostruki strijelac   Goretzka (6, 8) odredio je tijek utakmice na početku.

Nijemci su otada prepustili Meksikancima dominaciju kroz posjed lopte i mirno kontrolirali utakmicu.

U 59. minuti dočakeli su Nijemci svoju priliku,  Werner je postigao pogodak za 3:0 i riješio pitanje pobjednika.

U 75. minuti Raul Jimenez pogodio je okvir gola,  a u 89. minuti  Fabian je efektno udarcem iz daljine postigao počasni pogodak.

Konačnih 4:1 postavlja Younes.