Kup konfederacija: Čile u finalu, Claudio Bravo obranio sva tri jedanaesterca Portugalcima

Srijeda, 28. lipnja 2017. 22:53 Napisao/la  SC

Polufinale Kupa konfederacija: Čile - Portugal 3:0, nakon izvođenja jedanaesteraca

Čile se plasirao u finale Kupa konfederacija nakon boljega izvođenja jedanaesteraca (3:0). Ili preciznije, nakon boljih obrana jedanaesteraca čileanskog vratara Claudija Brava.

U raspucavanju s bijele točke za Čile su pogađali Vidal, Aranguiz i Sanchez, dok je Bravo obranio sva tri udarca Portugalaca: Quaresmi, Moutinhu i Naniju.

Utakmica u kojoj su obje momčadi više pazile da ne prime nego da postignu pogodak, završila je bez pogodaka nakon produžetaka.

U produžecima su bliže pobjedi bili Čileanci, u 95. minuti  Alexis Sanchez nije bio precizan, a u 118. minuti okvir gola dvaput se tresao nakon udarca Vidala iz daljine i  nakon što je Rodriguez
zahvatio odbijenu loptu.

Rijetko se dogodi da momčad za koju igra Ronaldo ne postigne pogodak ni iz jedanaesteraca.