EP: Englezi preokretom do pobjede nad Walesom, Sturridge zabio u sudačkoj nadoknadi

Četvrtak, 16. lipnja 2016. 17:32 Napisao/la  SC

Utakmica drugog kola Skupine B: Engleska - Wales 2:1

Reprezentacija Engleske preokretom je u sudačkoj nadoknadi pobijedila Wales s 2:1.

Wales je poveo u 42. minuti zahvaljujući zvijezdi Real Madrida Garetju Baleu. Bale je pogodio iz slobodnjaka sa 35 metara donji desni kut Hartovog gola.

Vodstvo Walesa nije uznemirilo Engleze kojis u dominirali cijelu utakmicu redajući prilike, ali i promašaje. Izbornik Hodgson napravio je sjajan potez kada je na poluvremenu u igru uveo Jamieja Vardya koji je donio izjednačenje u 56. minuti.

Pritisak Engleske rezultirao je pobjedom u 92. minuti zahvaljujući pogotku Daniela Sturridgea. Minutu kasnije izjednačiti je mgao Bale, no lopta je nakon njegova udarca glavom sa desetak metara otišla pored desne stative.

ENGLESKA: Hart, Walker, Cahill, Smalling, Rose, Alli, Dier, Rooney, Lallana (73 Rashford), Kane (46 Vardy), Sterling (46 Sturridge)

WALES: Hennessey, Gunter, Chester, Williams, Davies, Taylor, Ramsey, Ledley (67 Edwards), Allen, Robson-Kanu (72 Williams), Bale

Utakmica drugog kola Skupine B: Engleska - Wales 2:1 (Vardy 56, Sturridge 90+2/ Bale 42)