EP: Wales pogotkom u 81. minuti pobijedio Slovačku u utakmici dvaju debitanata

Subota, 11. lipnja 2016. 19:54 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola Skupina B: Wales - Slovačka 2:1

Wales je osvojio tri boda u utakmici dvaju debitanata, utakmicu protiv Slovačke riješio je Robson-Kanu u 81. minuti.

U 10. minuti Bale je izveo slobodni udarac tako da je loptu ne odveć jako poslao po sredini vratiju. Kozaick je pogriješio u procjeni, otišao prerano u lijevu stranu i više se nije uspio vratiti - 1:0.

Bila je to kazna za Hamsikov promašaj u 3. minuti, kada je Davies stigao zatvoriti kut i izbaciti loptu pokraj nemoćnog vratara Warda.

U drugom dijelu igrao se bolji i uzbudljiviji nogomet, Duda je poravnao samo minutu nakon što je ušao u igru.

Rezultat se lomio sve do 81. minute, kada Robson-Kanu s(p)retno poslao loptu u mrežu pokraj bloka i vratara Kozacika na kraju akcije koju je počeo Ramsey 2:1.

Nekoliko minuta kasnije Nemec je udarcem glavom loptu poslao u vratnicu

WALES: Ward, Gunter, Chester, A. Williams, Davies, Taylor, Allen, Edwards (69 Ledley), Ramsey, J. Williams (71 Robson-Kanu), Bale

SLOVAČKA: Kozacik, Pekarik, Skrtel, Durica, Svento, Kucka, Hrosovsky (Duda 60), Hamsik, Mak, Duris (59 Nemec), Weiss (83 Stoch)

Utakmica 1. kola Skupina B: Wales - Slovačka 2:1 (Bale 10, Robson-Kanu 81/Duda 61)