EP: Italija ušla u drugi krug pogotkom Edera u 88. minuti utakmice protiv Švedske

Petak, 17. lipnja 2016. 16:52 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola Skupina E: Italija - Švedska 1:0

Italija se plasirala u drugi krug natjecanja pobjedom nad Švedskom.

U 88. minutu Eder je neočekivano pretrčao četvoricu švedskih braniča, u paralelnom trku slijeva stigao u otvorenu poziciju za udarac s ruba kaznennog prostora i loptu poslao u mrežu tik uz vratnicu - 1:0.

U 82. minuti Giaccherini je ubacio slijeva, a Parolo udarcem glavom poslao loptu u gredu. Bila je to jedina talijanska i uopće jedina izgledan prilika na utakmici do pogotka.

Italija je pobijedila Švedsku u najnezanimljivijoj utakmici u dosadašnjem dijelu natjecanja. Pragmatičnost talijanskog nogometa ponovo je došla do punog izražaja, ništa nije naslutilo talijansku pobjedu do same završnice utakmice.

Švedska predvođena Ibrahimovićem ništa nije konkretno pokazala. Nije ni Italija do Ederova pogotka...

ITALIJA: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Florenzi (85 Sturaro), Parolo, De Rossi (74 Motta), Giaccherini, Candreva, Pelle (60 Zaza), Eder

ŠVEDSKA: Isaksson, E Johansson, Lindelof, Granqvist, M Olsson, S Larsson, Ekdal (79 Lewicki), Kallstrom, Forsberg (79 Durmaz), Guidetti (85 Berg), Ibrahimović

Utakmica 2. kola Skupina E: Italija - Švedska 1:0 (Eder 88)