EP: Island uspio odigrati neodlučeno protiv Portugala predvođenog Ronaldom

Utorak, 14. lipnja 2016. 22:58 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola Skupina F: Portugal - Irska 1:1

Island je priredio iznenađenje odigravši 1:1 protiv favoriziranog Portugala predvođenog Cristianom Ronaldom.

U 31. minuti Nani je doveo Portugal u vodstvo pogotkom iz blizine, na terenu je izgledalo kao još jedan radni dan portugalskih zvijezda.

U 50. minuti zaspala je portugalska obrana, Birkir Bjarnason ostao je sam na drugoj stativi i podmetnuo nogu za 1:1.

Uzalud je Portugal do kraja utakmice prijetio, rezultat se nije promijenio unatoč tome što je Island kraj dočekao u svom kaznenom prostoru.

Objektivno, nemaju Portugalci baš razloga žaliti za propuštenim prilikama iako su uputili čak 22 udarca prema vratima Islanda.

PORTUGAL: Rui Patricio, Vieirinha, Carvalho, Pepe, Guerreiro, Joao Mario (76 Quaresma), Danilo Pereira, Andre Gomes (84 Eder), Joao Moutinho (71 Sanches), Nani, Ronaldo

IRSKA: Halldorsson, Saevarsson, Ragnar Sigurdsson, Arnason, Skulason, Gudmundsson (90 E. Bjarnason), Gunnarsson, G. Sigurdsson, B. Bjarnason, Sigthorsson (81 Finnbogason), Bodvarsson.

Utakmica 1. kola Skupina F: Portugal - Irska 1:1 (Nani 31/ Birkir Bjarnason 50)