EURO 2016

Hrvatska u osmini finala protiv Portugala

Srijeda, 22. lipnja 2016. 19:55 Napisao/la  SC

Island pobijedio Austriju pogotkom u 94. minuti

Hrvatska u osmini finala igra protiv Portugala, koji je zadnjim trenucima utakmice protiv Mađarske završio na 3. mjestu Skupine F.

Mađarska i Portugal nisu bili isto zadovoljni nakon golijade (3:3) bez pobjednika, obje reprezentacije plasirale su se u osminu finala, ali kako...

Vatromet pogodaka u drugom dijelu obilježili su sa po dva pogotka Dzsudzsak i Ronaldo.

Kraj utakmice obje su reprezentacije dočekale bez namjere da riskiraju, osluškujući rezultat druge utakmice koja se igrala nekoliko minuta više.

Taman toliko da Traustason u 94. minuti postigne pobjednosni pogodak za Island protiv Austrije čime je Portugal pao na 3. mjesto s 3 boda.

MAĐARSKA: Kiraly, Lang, Juhasz, Guzmics, Korhut, Pinter, Elek, Lovrencsics (82 Stieber), Gera (46 Bese), Dzsudzsak, Szalai (71 Nemeth)

PORTUGAL: Rui Patricio, Vieirinha, Pepe, R. Carvalho, Eliseu, Joao Mario, W. Carvalho, Moutinho (46 Sanchez), Andre Gomes (61 Quaresma), Ronaldo, Nani (81 Danilo)

Austrija je ispala iako je na prvenstvo stigla kao pritajeni favorit s obzirom na impresivan niz u kvalifikacijama.

Dragović u 36. minuti nije iskoristio kazneni udarac, što je bila najbolja prilika da Austrija uđe u drugi krug natjecanja.

AUSTRIJA: Almer, Klein, Dragović, Prödl (46 Prodi), Hinteregger, Fuchs, Baumgartlinger, Alaba, Ilsanker (46 Janko), Arnautovic, Sabitzer (78 Jantscher)

ISLAND: Halldorson, Sævarsson, R Sigurdsson, Árnason, Skúlason, Gunnarsson, Gudmundsson, Bjanarson, G Sigurdsson, Bödvarsson (71 E. Bjarnasson), Sigthórsson (80 Traustason)

Utakmice 3. kola Skupine F: Mađarska - Portugal 3:3 (Gera 19, Dzsudzsak 47, 55/Nani 42, Ronaldo 50, 62), Austrija - Island 1:2 (Schopf 60/Bodvarsson 18, Traustason 90+4)