El Clasico: Barcelona na Floridi pobijedila Real Madrid, Kovačić i Rakitić strijelci

Nedjelja, 30. srpnja 2017. 09:41 Napisao/la  SC

El Clasico: Real Madrid - Barcelona 2:3. Modrić je izašao nakon prvoga dijela, Rakitić je igrao do 73. minute, a Kovačić minutu više

El Clasico je nakon 35 godina ponovno odigran preko Atlantika.

Davne 1982. godine Real je pobijedio  s minimalnih 1:0 u Venezueli, Barcelona je pred 66.000 gledatelja u Miami Gardensu na Floridi pobijedila 3:2.

Ernesto Valverde odigrao je prvi El Clasico kao trener Barcelone, Ronaldo nije bio u sastavu Real Madrida.

Sva trojica hrvatski reprezentativaca igrala su u početnim postavama, dvojica su bili strijelci.

Barcelona je povela već u 3. minuti. Messi je dobio loptu na 20-ak metara, sjurio se u šesnaesterac u svom stilu i rutinirano zabio za 1:0.

U 7. minuti  Neymarova lopta nekako je stigla do Ivana Rakitića, koji s ruba šesnaesterca neobranjivo pogađa u donji desni za 2:0.

U 14. minuti Kovačić je primio loptu na 25 metara, otklonio braniča Barce i s ruba šesnaesterca smanjio na 2:1.

U 36. minuti Real Madrid je izjednačio nakon brze kontre, Kovačič je izbacio Asensija samog pred Cillessena, a njemu nije bilo teško zabiti za 2:2.

U 50. minuti kada Neymar je ubacio iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane, a u sredini je Pique izbjegao pažnji obrane kraljeva i pogodio za 3:2.

Prilika za promjenu rezultata bilo je na objema stranama, atraktivni ritam  na kraju su poremetile brojne izmjene. Samo su vratari odigrali cijelu utakmicu.

Modrić je izašao nakon prvoga dijela, Rakitić je  igrao do 73. minute, a Kovačić minutu više.

REAL MADRID Navas, Carvajal, Marcelo, Varane, Ramos, Casemiro, Modrić, Kovačić, Benzema, Bale, Asensio

BARCELONA: Cillessen, Vidal, Umtiti, Piqué, Alba, Rakitić, Busquets, Iniesta, Messi, Suárez, Neymar

El Clasico: Real Madrid - Barcelona 2:3 (Kovačić 14, Marco Asensio 36/Messi 3, Rakitić 7, Piqué 50)