Copa America: Čile s pet pogodaka u mreži svladao Boliviju, Meksiko ispao nakon poraza od Ekvadora

Subota, 20. lipnja 2015. 03:51 Napisao/la  SC

Skupina A, 3. kolo: Meksiko - Ekvador 1:2, Čile - Bolivija 5:0. Angelo Henriquez ušao s klupe i upisao dvije asistencije, Bolivija unatoč visokom porazu ostala na drugom mjestu

Sve je poznato na Copa Americi, barem što se tiče skupine A. Prvi od tri dijela grupne faze završio je u noći s petka na subotu, i to u velikom stilu domaće momčadi. Izabranici Jorgea Sampaolija na svom su nacionalnom stadionu bili bolji od Bolivije s 5:0. No, i jedni i drugi su kao dvije prvoplasirane momčadi ubilježili poraze u drugi krug jer je Meksiko u susretu prije bio poražen od Ekvadora s 2:1. Ekvadorci su tako s jednom pobjedom prestigli Meksiko koji je s dva remija ostao na posljednjem mjestu skupine.

Skupina A, 3. kolo
Meksiko - Ekvador 1:2
Čile - Bolivija 5:0
Poredak: Čile 7, Bolivija 4, Ekvador 3, Meksiko 2 boda

Čileanci su igrali rasterećeno, lepršavao i efikasno. Od šest udaraca u okvir gola samo jedan nije završio iza leđa bolivijskog vratara Quinoneza. Počelo je već u trećoj minuti golom Aranguiza, sve je do kraja poluvremena podebljao Alexis Sanchez. On je u društvu nestašnog Artura Vidala na poluvremenu izašao s terena, a uz Matiasa Fernandeza u igru je ušao Dinamov napadač Angelo Henriquez i predstavio se u izvrsnom svjetlu.

Sampaoli mu je namjenio ulogu povučenije špice iza Vargasa, a u kombinaciji s virtuozom Valdiviom. Henriquez mu je to vratio s dvjema asistencijama za pogotke u nastavku susreta. Najprije je s desne strane dodao za Aranguiza, strijelca za 3:0, a sudjekovao je i kod posljednjeg pogotka Čilea kada je njegovu loptu nespretnom reakcijom iza leđa vlastitog golmana uputio Raldes. U strijelce se za 4:0 upisao još i Gary Medel.

Bolivija je pokazala malo, a Meksikanci još manje u susretu kojeg su morali odigrati nerješeno za treće mjesto, ili pobijediti za prolaz. No nisu mogli postići više od časnog poraza pored jače momčadi Ekvadora, za koju je upitno hoće li joj pobjeda sa zatvaranja biti dovoljna za prolaz s trećeg mjesta. Jimenez je iz kaznenog udarca smnajio nakon što su dva ponajbolja igrača susreta, Bolanos i Valencia zabili pogotke za Ekvador do ulaska u posljednjih pola sata susreta.

Meksiko će za mjesec dana imati novi kontinentalni nastup, na CONCACAF-ovom Gold Cupu, pozivnica za Copa Americu ipak nije iskorištena na pravi način.

Copa America - skupina A, 3. kolo

MEKSIKO - EKVADOR 1:2

Estadio El Teniente, Rancagua. Gledatelja 14.000

Sudac: Jose Argote (Venezuela)

Strijelci: 0:1 Bolanos (26) 0:2 Valencia (57) 1:2 Jimenez (64-11m)

Žuti kartoni: Ayala, Fabian, Herrera (Meksiko), Bolanos, Ibarra, Lastra (Ekvador)

MEKSIKO: Jo. Corona - Flores, Valenzuela, Ayala, Dominguez, Velarde (46 Aquino) - Medina, Guemez (52 Fabian), Je. Corona (62 Herrera) - Jimenez, Vuoso

EKVADOR: Dominguez - Paredes, Achilier, Mina, Ayovi - Noboa, Lastra - Ibarra (78 Cazares), Bolanos, Montero (90 Martinez) - Valencia

----------------

ČILE - BOLIVIJA 5:0

Estadio Nacional, Santiago. Gledatelja 48.000

Sudac: Andres Cunha (Urugvaj)

Strijelci: 1:0 Aranguiz (3) 2:0 Sanchez (37) 3:0 Aranguiz (66) 4:0 Medel (79) 5:0 Raldes (86-ag)

Žuti kartoni: Morales, Coimbra, Chumacero (Bolivija)

ČILE: Bravo - Isla, Medel, Jara (70 Pizarro), Beausejour - Diaz, Aranguiz, Vidal (46 Fernandez) - Valdivia - Sanchez (46 Henriquez), Vargas

BOLIVIJA: Quinonez - Rodriguez (46 Bejarano), Raldes, Coimbra, Morales - Chumacero, Veizaga (46 Miranda) - Escobar (61 Lizio), Pedriel, Smedberg - Martins