AFRIČKI KUP Senegal i Alžir u finalu, Mahrez u 95. minuti presudio Collinsu

Nedjelja, 14. srpnja 2019. 23:09 Napisao/la  SC

Senegalska reprezentacija predvođena afričkim zvjezdama Maneom (Liverpool), Koulibalyjem (Napoli), Kouyateom (C. Palace), Niangom (Rennes) u produžetku eliminirala Tunis

Riyad Mahrez (Alžir) i Jamilu Collins (Nigerija)

Senegal i Alžir igraju 19. srpnja u finalu Afričkog kupa, Nigerija i Tunis igraju za treće mjesto 17. srpnja.

Obje utakmice igraju se u Kairu.

Alžir je u polufinalu u nedjelju pobijedio Nigeriju pogotkom Mahreza u 95. minuti, kada je napadač Manchester Cityja odlučio pobjednika iz slobodnog udarca.

Jamilu Collins odigrao je cijelu utakmicu za Nigeriju.

Nekadašnji igrač Rijeke poniknuo u školi nogometa u Abuji igrao je u polufinalu na mjestu stopera iako tijekom karijere (Rijeka, Pomorac, Šibenik, Istra, Paderborn) stalno igra lijevog braniča.

U 40. minuti Collins nije uspio blokirati Mahrezov ubačaj zdesna nakon kojega je stoper Troost-Ekong skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Nigerija je izjednačila Ighalovim pogotkom iz kaznenog udarca.

Senegalska reprezentacija predvođena afričkim zvjezdama Maneom (Liverpool), Koulibalyjem (Napoli), Kouyateom (C. Palace), Niangom (Rennes), Ndiayeom (Stoke), Saivetom (Newcastle), Sabalyjem (Bordeaux), Gueyeom (Everton), vratarom Gomisom (SPAL) jedva je u produžetku uspjela eliminirati Tunis.

I to zahvaljujuću autogolu!

Sassi (75) za Tunis i Salvet (81) za Senegal nisu iskoristili kaznene udarce.

Polufinalne utakmice Afričkog kupa nacija: Senegal - Tunis 1:0 (Bronn 100-ag), Alžir - Nigerija (Troost-Ekong 40-ag, Mahrez 90+5/Ighalo 73-11m)