PRIJATELJSKA UTAKMICA

Hrvatska pobijedila Cipar na pulskom stradionu

Četvrtak, 04. rujna 2014. 22:04 Napisao/la  SC

Prijateljska utakmica: Hrvatska - Cipar 2:0. Mandžukić dvostruki strijelac

Pomlađena hrvatska reprezentacija, kojoj su drugačiji pristup igri dali Kramarić, Brozović i Halilović, pobijedila je u prijateljskoj utakmici Cipar rezultatoma 2:0. U prvom dijelu igra je bila bolja nego što sugerira minimalno vodstvo. Rastrčana hrvatska momčad u potpunosti je dominirala i plijenila pažnju zanimljivim novim rješenjima u igri koja potpisuju Halilović i Kramarić. Mladi igrač Barcelone igrao je okomito i silovito, Kramarić tehnički i poziciono perfektno. Napadač Rijeke autor dviju najboljih akcija od kojih je jedna završila pogotkom.

U 11. minuti Kramarić je prvi put zavrtio ciparske braniče na metru kvadratnom, s mjesta je vanjskom stranom kopačke loptu prebacio na drugu vratnice, gdje je Borozović trznuo glavom i loptu poslao u prečku. U 16. minuti Kramarić se probio desnom stranom, idealnim prizemnim dodavanjem omogućio Mandžukić da u ravni druge vratnice loptu s 2 metra gurne u nezaštićenu mrežu - 1:0. Propustio je Kramarić zatresti mrežu 40. minuti, kada je loptu poslao blizu vratnice. Imali su šanse Kovačić (10) i Halilović (25).

Jedinu šansu Ciprani su propustili u 6. minuti, nakon Subašićeva pogrešnog ispucavanja ciparski veznjak nije se dobro snašao.

U 58. minuti Kovačić se probio lijevom stranom ušao u kazneni prostor i uputio prizmeni udarac, ciparski vratar kratko je odbio loptu taman po mjeri natrčalom Mandžukiću, koji je ponovo lagano poentirao iz blizine - 2:0.

Brojne izmjene u objema momčadima nisu poremetile odnose na terenu. Iako je hrvatska reprezentacija u drugom dijelu igrala puno suzdržanije, zbijeni Ciprani morali su stalno strijepiti od nekog poteza iznenađenja, koji se dogodio u 91. minuti, kada je Pjaca "škaricama" pogodio gredu

HRVATSKA: Subašić, Srna (78 Jedvaj), Ćorluka (69 Vida), Lovren, Strinić, Modrić (60 Čop), Brozović, Halilović (69 Olić), Kramarić, Kovačić (78 Pjaca), Mandžukić (60 Pašalić)

CIPAR: Giorgallidis (46 Kissas), Mertakkas, Sielis, Angeli, Charalambous, Efrem (53 Christofi), Artymatas (46 Kyriakou), Charalambides, Aresti (51 Nikolau), Alexandrou (70 Aloneftis), Makris

Prijateljska utakmica: Hrvatska - Cipar 2:0 (Mandžukić 16, 58)

Rezultati prijateljskih utakmica: Kina - Cipar 3:0 (Xu Yang 53, Hanchao Yu 64, Lei Wu 90), Uzbekistan - Jordan 2:0 (Sergeev 57, Juraev 90), Irak - Peru 0:2 (Callens 19, Zambrano 25), Bjelorusija - Tadžikistan 6:1 (Stasevich 7, Kornilenko 55, Krivets 59, Olekhnovich 61, Kislyak 62, Aleksiyevich 75/Fatkhuloev 34), Slovačka - Malta 1:0 (Nemec 43)