Petak, 06. rujna 2013. 22:59 Napisao/la  SC

Skupina A: Škotska - Belgija 0:2, Makedonija - Wales 2:1

Hampden Park. Sudac: Paolo Tagliavento (Italija)

Strijelci: 0:1 Defour (38'), 0:2 Mirallas (89').

Žuti kartoni: Snodgrass (Škotska), Lombaerts, Fellaini (Belgija).

ŠKOTSKA: Marshall, Hutton, Whittaker, Martin, Hanley, Mulgrew, Maloney, Brown, Snodgrass  (od 59' Anya), Griffiths (od 68' Rhodes), Forrest (od 86' McCormack).

BELGIJA: Courtois, Alderweireld, Van Buyten, Vertonghen, Lombaerts (od 77' Pocognoli), Witsel, De Bruyne, Chadli, Fellaini (od 68' Mirallas), Defour (od 87' Dembele), Benteke.

Nogometaši Belgije pobjedom na gostovanju kod Škotske napravili su veliki korak prema plasmanu na Svjetsko prvenstvo. Remi Srbije i Hrvatske donio je Belgijancima nova dva dodatna boda i sada imaju pet bodova prednosti.

Belgija je povela u 38. minuti iz kontra napada. Fellaini je pronašao De Bruynea, koji je odigrao za Defoura - 0:1. Velika tri boda potvrdio je Kevin Mirallas u samoj završnici utakmice.

MAKEDONIJA - WALES 2:1

Stadion Filip II Makedonski. Gledatelja: 13.000. Sudac: Kever.

Strijelci: 1:0 Tričkovski (21'), 1:1 Ramsey (39'-11m), 2:1 Trajkovski (80').

Žuti kartoni: Pandev, Gligorov, Kostovski, Ibraimi (Makedonija), A. Williams, Vaughan, Bellamy  (Wales).

MAKEDONIJA: Pacovski, Georgievski (od 77' Lazevski), Noveski, Sikov, Tričkovski, Pandev, Ristovski,  Gligorov, Kostovski (od 86' Mojsov), Ibrahimi (od 61' Trajkovski), Tasevski.

WALES: Myhill, Gunter, Davies, Ricketts, A. Williams, Ledley, Vaughan (od 85' Vokes), Collison (od  78' Matthews), Ramsey, J. Williams (od 62' Crofts), Bellamy.

Nogometaši Makedonije pobijedili su Wales i stigli do druge pobjede u kvalifikacijama za SP.  Trajkovski je pogotkom u 80. minuti donio veliko slavlje domaćinu koji je ujedno na ljestvici  prekočio Wales. Gareth Bale utakmicu je gledao s klupe, nova zvijezda Real Madrida još nije spreman. Domaćin je poveo u 21. minuti. Ibraimi je izveo slobodan udarac, lopta se odbila prema Tričkovskom  koji je loptu pospremio u mrežu - 1:0.

Ubrzo je i Wales imao priliku, Bellamy je izveo slobodan udarac i pogodio stativu. Wales je ipak  izjednačio, strijelac Tričkovski srušio je Ramseyja koji je ujedno izveo penal - 1:1 Deset minuta prije kraja Vaughan je izgubio loptu ispred kaznenog prostora, a Trajkovski je bio  precizan - 2:1.