Kvalifikacije za EP: Norveška pobijedila Azerbajdžan i zadržala priključak s Hrvatskom i Italijom

Nedjelja, 16. studenog 2014. 23:33 Napisao/la  SC

Rezultati, Skupina H: Azerbajdžan - Norveška 0:1, Bugarska - Malta 1:1

Kvalifikacija za EP 2016, Skupina H

Norveška je minimalno pobijedila Azerbejdžan s 1:0. Pogodak odluke je postigao Nordtveit u 25. minuti. Domaćini s dalekog istoka su zadnji u skupini, dok su se Norvežani s ovom pobjedom priključili Hrvatskoj i Italiji na vrhu skupine s devet bodova.

AZERBAJDŽAN: Aghayev, Medvedev, Sadygov, Yunuszade, Sukurov, Abisov (65 Qarajev), Imamverdyjev (70 Nazarov), Javadov, Aliyev, Abdullayev
NORVEŠKA: Nyland, Elabdellaoui, Nordtveit, Forren, Hogli, Johansen, Daehli (57 Samuelsen), Tettey, Elyounoussi (90 Guldbrandsen), Skjelbred, Nilsen (72 Soderlund)
Azerbejdžan - Norveška 0:1 (Nordtveit 25)

U Sofiji je Malta napravila iznenađenje i uzela bod Bugarima (1:1). Domaćini su poveli u 9. minuti pogotkom Galabinova, dok se gosti vraćaju pogotkom s bijele točke preko Faille. Važno je istaknuti da su Bugari u 76. minuti propustili veliku priliku, kada Popov nije iskoristio kazneni udarac. Bugari gube korak za vodećom trojkom.

BUGARSKA: Stoyanov, Manolev, Bodurov, Minev, Terziev, Iliev (71 Tonev), Milanov (58 Marquinhos), Aleksandrov, Dyakov, Galabinov (58 Micanski), Popov
MALTA: Hogg, Camilieri, Muscat, Agius, Failla (81 Bezzina), Caruana, Fenech, Muscat, Briffa, Schembri (78 Fenech), Farrugia (93 Vella)
Bugarska - Malta 1:1 (Galabinov 9/ Failla 49)