Kvalifikacije za EP: Chiellini postigao tri pogotka za minimalnu pobjedu Italije protiv Azerbejdžana

Petak, 10. listopada 2014. 22:44 Napisao/la  SC

Skupina H: Italija - Azerbejdžan 2:1, Malta - Norveška 0:3

Giorgio Chiellini bio je središnja figura utakmice u Palermu. Talijanski stoper triput je zatresao mrežu u talijanskoj pobjedi nad Azerbejdžanov, sljedećim protivnikom hrvatske reprezentacije. Sva tri pogotka Chiellini je postigao nakon ubačaja iz kuta.

Prvo je Pirlov ubačaj iz kuta Chiellini u 44. minuti glavom pretvorio u pogodak i omogućio Talijanima mirni odmor. U 76. minuti Cihellini je zatresao vlastitu mrežu nakon što je loptu iz kuta uputio Nazarov. Azerbejdžan je podijelio sudbinu mnogih tzv. malih reprezentacija, koje su se u utakmicama protiv moćne Italije ponadale da mogu ostvariti iznenađanje.

U 82. minuti Giovinco je ubacio iz kuta, a Chiellini treći put zatresao mrežu

ITALIJA: Buffon, Ranocchia, Bonucci, Chiellini, Darmian (81 Candreva), Florenzi (77 Giovinco), Pirlo (74 Aquilani), Marchisio, De Sciglio, Zaza, Immobile

AZERBEJDŽAN: K. Agayev, Qirtimov (46 Ramaldanov), Guseynov, Allahverdiyev, Qarayev, R. F. Sadygov, A. Abdullayev (86 Nadirov), Nazarov, Amirguliyev, Dadasov (59 C. Huseynov), R Aliyev

Skupina H: Italija - Azerbejdžan 2:1 (Chiellini 44), Malta - Norveška 0:3 (Daehli 22, King 25, 49)

Poredak: Hrvatska 6, Italija 6, Bugarska 3, Norveška 3, Azejbejdžan 0, Malta 0