Hvatska U-21 reprezentacija ostvarila rutinsku pobjedu u Andori

Četvrtak, 21. ožujka 2024. 21:30 Napisao/la  SC

Mladi hrvatski reprezentativci već nakon prvih osam minuta poveli 2:0, Veldin Hodža odigrao cijelu utakmicu

Veldin Hodža

HNS je objavio sljedeći izvještaj:

Hrvatska U-21 reprezentacija pobijedila je Andoru rezultatom 3:0 u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025. godine.

Izabranici Dragana Skočića munjevito su krenuli u susret te već u prvih osam minuta poveli 2:0.

Mauro Perković već je u drugoj minuti oduzeo loptu na lijevoj strani i ubacio je u sredinu, gdje je domaći igrač Izquierdo zabio autogol.

U osmoj minuti za novo vodstvo Hrvatske pobrinuo se Marin Ljubičić. Ovo je već četvrta utakmica zaredom u kojoj je postigao pogodak - mrežu je tresao u kvalifikacijskim utakmicama za Euro '25. protiv Bjelorusije, Grčke i Farskih otoka te u prijateljskom susretu protiv Slovačke.

U 86. minuti za konačnih 3:0 svoj prvi pogodak za U-21 reprezentaciju postigao je Domagoj Bukvić.

Sljedeću kvalifikacijsku utakmicu Hrvatska igra u gostima kod Portugala u Faru 26. ožujka.

HRVATSKA: Čavlina, Valinčić (67 Zvonarek), Grozdanić (67 Šotiček), Prpić, Perković, Hodža, Sigur, Bukvić, Ljubičić (82 Frigan), Matanović (73 Belcar), Biuk (82 Vidović)

ANDORA: Rabelo, Montenegro, Borra, Acosta, Oliveira, Boutarfas (38 Ferreira), Izquierdo (84 Puigsegur), Babot (84 Bienert), Rodrigo (84 Barrios), Belastegui (64 Guma) Rosas