Liga nacija: Hrvatska reprezentacija pobijedila Austriju u Beču

Nedjelja, 25. rujna 2022. 22:43 Napisao/la  SC

Dvaput je hrvatska momčad u završnici izigrala postavljenu austrijsku obranu, oba su pogotka postignula glavama nakon dugačke pripreme napada

Hrvatska nogometna reprezentacija prvi put će igrati na Final Four Lige nacija nakon što je osvojila prvo mjesto u skupini pobjedom (3:1) protiv Austrije pred 45.000 gledatelja u Beču.

Do pobjede je hrvatska repreztacija stigla boljom igrom u nastavku, kada je drugačije funkcionirao središnji blok ispred hrvatske obrane, kada Austrijanci više nisu mogli ozbiljno ugrozili Livakovića i kada su hrvatski igrači dvaput u završnici izigrali postavljenu austrijsku obranu.

Oba su pogotka postignula glavama nakon dugačke pripreme napada

U 69. minuti Perišić je precizno slijeva na drugoj vratnici pogodio u glavu Livaje, koji je tehnički perfektnim udarcem glavom loptu uz bližu vratnicu poslao u mrežu - 1:2.

U 72. minuti nakon kraćeg dodavanja iz kuta, Majer je slijeva precizno u ravni druge vratnice naciljao Lovrena, koji se iz pozadine pojavio zaboravljen od sviju, hrvatski stoper u padu je glavom loptu efektno poslao u mrežu u suprotni kut - 1:3.

Do kraja utakmice hrvatska momčad rutinski je sačuvala pobjedu uz gromoglasnu podršku oduševljenih hrvatskih navijača.

U prvom dijelu austrijska je reprezentacija igrala bolje nakon što je Modrić u 6. minuti znalački zatresao mrežu nakon Vlašićeve asistencije - 0:1.

Austrijanci su igrali brže i okomitije, propusno je djelovala hrvatska obrana nakon što se Brozović ozlijedio, postignuli su Austrijanci pogodak i nisu realizirali dvije velike prilike (Baumgartner 33, Arnautovic 44).

AUSTRIJA: Lindner, Trimmel (61 Lainer), Posch (61 Wober), Danso, Alaba, Baumgartner (82 Schmid), Seiwald, X. Schlager, Sabitzer, Arnautović (61 Saračević), Gregoritsch (82 Onisiwo)

HRVATSKA: Livaković, Stanišić, Lovren, Gvardiol, Barišić (61 Sosa), Modrić, Brozović (18 Majer), Kovačić (84 Pašalić), Vlašić (84 Kramarić), Budimir (61 Livaja), Perišić

Liga nacija, Skupina 1, 6. kolo: Austrija - Hrvatska 1:3 (Baumgartner 9/Modrić 6, Livaja 69, Lovren 72), Danska - Francuska 2:0 (Dolberg (34, Skov Olsen 39)

Poredak: Hrvatska 13, Danska 12, Francuska 5, Austrija 4