U-21 reprezentacija porazom od Švicarske izgubila šanse za plasman na EURO

Subota, 02. lipnja 2012. 18:31 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola skupine 5: Hrvatska - Švicarska 1:2 (0:1).  Izabranici Ive Šuška dva kola prije kraja zaostaju neodostižnih sedam bodova za drugoplasiranim Švicarcima

Skupina 5

HRVATSKA - ŠVICARSKA 1:2

Gradski stadion. Gledatelja: 500

Sudac: Martin Strombergsson (Švedska)

Strijelci: 0:1 Seferović (15), 1:1 Glavica (73), 1:2 Drmić (90)

Žuti kartoni: Antolić, Tičinović, Šarić (Hrvatska), Toko (Švicarska)

Crveni karton: Antolić (Hrvatska, drugi žuti, 86)

HRVATSKA: Kalinić, Antolić, Tičinović, Paurević, Kelić, Pavlović, Abdurahimi (61 Šitum), Brozović, Vukušić, Šarić (72 Maglica), Glavica

ŠVICARSKA: Burki, Widmer, Moubandje, Schar, Affolter, Buff (80 Abrashi), Frei (69 Wittwer), Toko, Seferović (60 Drmić), Kasami, Zuber

Hrvatska U-21 reprezentacija izgubila je sve izglede za dohvat EURO-a u Izraelu nakon što je u Koprivnici poražena od Švicarske. Izabranici Ive Šuška dva kola prije kraja zaostaju neodostižnih sedam bodova za drugoplasiranim Švicarcima, koji su u međuosbnom ogledu dokazali kako su trenutačno bolja ekipa.

Švicarska je povela u 15. minuti kada je Seferović iskoristio slabu reakciju domaće obrane i s ruba šesnaesterca svladao Kalinića. Hrvatskoj je izjednačenje i nadu donio Glavica krasnim udarcem 17 minuta prije kraja. No, Hrvatska je u 86. minuti nakon drugog žutog kartona Antolića ostala s igračem manje, s gosti su to iskoristili i pobjedu osigurali u sudačkoj nadoknadi kada je Drmić prsima iz blizine svladao Kalinića i tako presudio "svojima".

Poredak: Španjolska 18, Švicarska 13, Hrvatska 6, Gruzija 3, Estonija 1 bod.