KVALIFIKACIJE ZA EP 2024 Hrvatska nogometna reprezentacija napunila mrežu Latvije i opravdala očekivanja dupkom ispunjenih tribina na Rujevici

Petak, 08. rujna 2023. 22:44 Napisao/la  SC

Dva brza Petkovićeva pogotka otklonili su svaku natjecateljsku neizvjesnost pa su se igrači rano mogli opustiti

Hrvatska nogometna reprezentacija napunila mrežu Latvije i  opravdala očekivanja dupkom ispunjenih tribina na Rujevici

Hrvatska reprezentacija opravdala je očekivanja i napunila mrežu Latvije na Rujevici u utakmici 5. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. godine.

U prvom dijelu utakmice hrvatska reprezentacija brzo je materijalizirala veliku nadmoć u individualnoj kvaliteti.

Dva brza Petkovićeva pogotka, prvi iz slobodnjaka, drugi nakon vrhunske Perišićeve asistencije kroz noge, otklonili su svaku natjecateljsku neizvjesnost pa su se igrači rano mogli opustiti.

Ivanušecov pogodak nakon što je Petković osvojio loptu u petercu dogodio se nepsoredno pred odlazak na odmor.

U nastavku utakmice igralo se također intezivno, na zadovoljstvo 8152 gledatelja na Rujevici hrvatski napadi nisu jenjavali (14/3 udarci u okvir vratiju).

U 68. minuti Barišić je ubacio iz prekida slijeva, Kramarić je na desnicu dočekao loptu na drugoj vratnici - 4:0.

U 78. minuti dogodila se neobična situaciju, izašla je hrvatska momčad na nepostavljenu latvijsku obranu što je Pašalić lakoćom završio pogotkom nakon što je nezaustavljiso utrčao u kazneni prostor - 5:0.

U utakmici neravnopravnih protivnika Dominik Livaković dvaput je spašao u situacijama jedan na jedan: prvi put kada je zadnjoj hrvatskoj liniji pobjegao Uldrikis (29), drugi puta kada je isto uspjelo Ikaunieksu (64).

Nije baš pohvalno za hrvatske stopere da Livaković u utakmici protiv Latvije mora dokazivati zbog čega je nominiran za trofej Yashin, koji dobiva najbolji vratar na svijetu.

Turska je izjednačila u 88. minuti utakmice protiv Latvije, koja je domaćin Hrvatskoj u ponedjeljak.

HRVATSKA: Livaković, Juranović, Šutalo, Gvardiol (46 Vida), Sosa (67 Barišić), Brozović (60 Vlašić), Modrić (60 Pašalić), Kramarić, Ivanušec, Perišić, Petković (67 Musa)

LATVIJA: Purinš, Savalniks (56 Krollis), Černomordijs, Dubra, Sorokins, Jaunzems (86 D. Ikaunieks), Emsis, Tobers (86 Saveljevs), Ciganiks, Uldrikis, J. Ikaunieks (77 Daskevics)

Skupina D, 5. kolo: Hrvatska - Latvija 5:0 (Petković 3, 13, Ivanušec 44, Kramarić 68, Pašalić 78), Turska - Armenija 1:1 (Yildirim 88/Dashyan 49)

Poredak: Turska 10 (5), Hrvatska 7 (3), Armenija 7 (4), Wales 4 (4), Latvija 0 (4)