KVALIFIKACIJE ZA EP U-21

Hrvatska doživjela rekordni poraz u Španjolskoj

Ponedjeljak, 10. rujna 2012. 22:35 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola skupine 5: Španjolska - Hrvatska 6:0 (Sarabia 3, Deulofeu 10, Vázquez 17, Isco 34, Montoya 38, Vazquez 81)

KVALIFIKACIJE ZA EP U-21 - SKUPINA 5

ŠPANJOLSKA - HRVATSKA 6:0

Alicante. Gradski stadion. Gledatelja: 5.000

Sudac: Serdar Gözübüyük (Nizozemska)

Strijelci: 1:0 Sarabia (3), 2:0 Deulofeu (10), 3:0 Vázquez (17), 4:0 Isco (34), 5:0 Montoya (38), 6:0 Vazquez (81)

Žuti kartoni: Amat, Rodrigo (Španjolska), Budimir (Hrvatska)

ŠPANJOLSKA: Marino, Montoya (63 Bartra), Planas, Carles, Nacho, Amat, Andonegui, Deulofeu, Roberto, Vázquez, Isco, Sarabia (71 Rodrigo)

HRVATSKA: Sluga, Vrsaljko, Tičinović, Župarić, Bubnjić, Šarić, Paurević (70 Lešković), Šitum (42 Galović), Rebić (46 Budimir), Kramarić, Čulina

Hrvatska U-21 reprezentacija uvjerljivim je porazom u Španjolskoj okončala kvalifikacije za EP 2013. godine. U posljednjoj utakmici u skupini 5 hrvatske su nade već do poluvremena zaostajale pet golova. Selekcija koju vodi Ivo Šušak do kraja je doživjela najveći poraz neke mlade hrvatske reprezentacije.

Za Španjolce su u prvom poluvremenu zabili Sarabia (3), Deulofeu (10), Vazquez (17), Isco (34) i Montoya (38), da bi potop Hrvatske u nastavku zaključio Vazquez.

Španjolci su sa sedam pobjeda i remijem uvjerljivo prvi u skupini, Švicarci će kao drugoplasirani u dodatne kvalifikacije. Hrvatska je završila pretposljednja u skupini sa sedam bodova iz osam utakmica.