Erupcija oduševljena dogodila se kada je Modrić napustio travnjak, cijeli stadion na nogama je skandirao: Luka, Luka...

Strijelci: 1:0 Modrić (5), 2:0 Petković (24), 3:0 Petković (42)

Žuti kartoni: Vida (Hrvatska), Kleinheisler, Lovrencsics (Mađarska)

Crveni kartoni: Kleinheisler (56, drugi žuti karton)

HRVATSKA: Livaković –, Jedvaj 6,5, Vida 7, Lovren 7, Barišić 6,5, Rakitić 7 (od 73. Vlašić -), Brozović 6,5, Modrić 8, (od 66. Kovačić -), Perišić 6,5 (od 60. Brekalo 6), Petković 8, Rebić 7,5.

MAĐARSKA: Gutacsi 6, Lovrencsics 5, Korhut 5, Orban 5, Kadar 5, Kleinheisler 5, Vida 5, Dzsudzsak 5 (od 60. Nagy 5), Holman 5, Sallai 5 (od. 76. Varga), Szalai 5.

Hratska je ostvarila uvjerljivu pobjedu (3:0) u predivnoj navijačkoj atmosferi na prepunoj poljudskoj ljepotici.

Domaćini su odmah krenuli svim snaga prema golu gostiju, mađarski braniči nisu izdržali pritisak.

U 5. minuti Modrić je uzeo loptu neopreznom Kadaru na tridesetak metara od vratiju gostiju, dotrčao je Modrić do mađarskog vratara i mirno plasirao loptu u mrežu - 1:0.

U 24. minuti Rebić je iznenadio usporenoga Lovrencsicsa na lijevoj strani, uzeo je loptu mađarskom braniču i otrčao prema kaznenom prostoru, vratio prizemno Petkoviću koji je malonogometnim potezom petom skrenuo loptu u mrežu u duelu s vratarom Gulacsijem - 2:0.

U 42. minuti Perišić je ubacio zdesna, Kadar je opet katastrofalno pogriješio i promašio loptu koju je Petković instiktivno skrenuo u mrežu - 3:0

Mogli su domaćini povećati vodstvo u 40. minuti da je Petković bio precizniji, kada se još jednom malonogometnom majstorijom u primanju oslobodio dvojice igrača, loptu je iz blizine poslao u Gulacsija.

U nastavku susreta domaćini su bili u prilici po četvrti puta zatresti mrežu gostiju.

U 55. minuti Kleinheisler je prekršajem zaustavio Rebića, Hrvatska je dobila penal, a Mađarskam izgubila Kleinheislera koji je dobio drugi žuti karton.

Gulacsi je obranio Perišićev udarac s bijele točke.

Do kraja utakmice hrvatska se momčad čuvala za utakmicu protiv Walesa, izbornik Dalić povukao je s terena trojicu senatora.

Zaslužio je kapetan vatrenih frenetični aplauz i skandiranje za sjajnu nogometnu predstavu.

Split je dočekao i ispratio reprezentaciju u najboljem mogućem svjetlu, zaslužio je da se vatreni vrate u grad podno Marjana.

Skupina E, 6. kolo: Hrvatska - Mađarska (Modrić 5, Petrović 24), Slovačka - Wales (Kucka 53/Moore 25)
Poredak: Hrvatska 13, Slovačka 10, Mađarska 9, Wales 7, Azerbajdžan 1