U-17 EP

Hrvatska poražena od Italije na otvaranju

Srijeda, 03. svibnja 2017. 19:49 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Hrvatska - Italija 0:1. Juventusova zvijezda Moises Kean osigurao pobjedu Italije

Utakmica 1. kola skupina A:

HRVATSKA - ITALIJA 0:1

Stadion Rujevica. Gledatelja:

Sudac: Fabio Verssimo (Portugal)

Strijelac: 0:1 Kean (78)

Žuti kartoni: Pršir, Šego (Hrvatska), Portanova (Italija)

HRVATSKA: Kotarski, Čolina, Radić, Nekić, Hlevnjak, Marin (76 Baturina), Pršir (64 Krizmanić), Franjić, Hanuljak, Kreković (73 Mitrović), Šego

ITALIJA: Ghidotti, Campeol, Pinna (74 Biancu), Anzolin, Betella, Caligara, Visconti, Kean, Merola (65 Vignato), Candela (52 Bellodi), Portanova

Reprezentacija Hrvatske poražena je na otvaranju europskog prvenstva na Rujevici od Italije minimalnim rezultatom. Jedini pogodak postigla je Juventusova zvijezda Moises Kean u 78. minuti.

Prvu opasnu priliku na utakmici stvorila je Italija. U 4. minuti Portanova je s desne strane ubacio u peterac, a vratar Kotarski je pravodobno intervenirao ispred Pellegrija kojeg je hrvatska obrana zaboravila.

Četiri minute kasnije Kreković puca s desne strane preko gola. U 11. minuti lopta se nakon kornera odbila do Franjića koji puca po sredini te vratar Ghidotti brani.

Franjić je iz dva pokušaja u 17. minuti sa 16 metara pogodio živi zid, prvo iz slobodnog udarca, a zatim kada se lopta ponovno odbila do njega opet pogađa živi zid.

U 31. minuti Italija je ponovno imala sjajnu priliku. Radić je loše procijenio putanju lopte koja je završila kod Keana, a napadaču Juventusa zicer je obranio vratar Kotarski te sačuvao svoju mrežu.

U 49. minuti Pršir je izveo slobodan udarac s lijeve strane, a vratar Ghidotti zaustavlja udarac. Kaen je u 66. minuti asistirao Viscontiju čiji udarac vratar Kotarski brani. Lopta se odbila do Vignata, koji pogađa Hlevnjaka gotovo na gol liniji.

Kotarski u 73. minuti pravodobno reagira i brani novi pokušaj Kaena. No, u 78. minuti Moise Kean ipak zabija za pobjedu Italije.

Juventusov napadač prošao je po desnoj strani i pogodio suprotni kut za pobjedu.

Rezultati:

Skupina A: Turska - Španjolska 2:3 (Gunes 5, Karaahmet 11/ Gomez 24, Ruiy 33-11m, Morey 72), Hrvatska - Italija 0:1 (Kean 78)

Skupina B: Škotska - Farski Otoci 2:0 (Cameron 59, Aitchison 68), Mađarska - Francuska 3:2 (Csoboth 38, 41, Bencze 52/ Gouiri 36, 80+4-11m)