Da Hajduk igra slabo, najbolje svojim potezima pokazuje trener Igor Tudor

Petak, 12. lipnja 2020. 16:56 Napisao/la  Toni Bilić

Nastavio je Hajduk loše igrati što postaje sve veći problem, ovakvom prezetacijom teško će do drugog mjesta

Marin Čuić (Hajduk)

Hajduk je minimalno (1:0), ali zasluženo slavio na stadionu Aldo Drosina u Puli u utakmici protiv Istre 1961.

Splićani su do pobjede došli zahvaljujući daru svojeg bivšeg čuvara Tomislava Duke.

Njegova loša intervencija u 6. minuti donijela je gostima priliku, kapetan Mijo Caktaš glavom je loptu sproveo u gol.

Nakon dvije gostujuće pobjede u dosadašnjem tijeku sezone, obje protiv Varaždina, Hajduk je došao do treće pobjede na gostovanju.

Nastavio je Hajduk loše igrati što postaje sve veći problem za Igora Tudora i njegovu momčad, ovakvom prezetacijom teško će do drugog mjesta.

Štoviše, Puljani su imali bolje prilike, ali ih nisu uspjeli pretvoriti u pogodak, Guzina je triput bio u prilici da zatrese mrežu gostiju.

U najavi susreta Hajdukov trener u svom stilu je između ostalog rekao:

- Bio sam u jednom klubu na sjeveru Italije. Znate koliko smo godišnje pobjeđivali sa 1:0? Desetak utakmica! A igrao je tamo neki Zidane..

Zaboravio je Tudor da su na drugoj strani Juventusa bili itekako kvalitetni protivnici, svaka pobjeda u Seriji A itekako je zahtjevna.

Svaka čast Interu i Istri 1961, ali takve utakmice Hajduk bi trebao puno lakše rješavati.

Da Hajduk igra slabo, da momčad nema ideju, najbolje potvrđuje svojim potezima aktualni trener.

Protiv Intera od prve minute na travnjak je poslao Vuškovića, Blagaića, Jurića, koje je u utakmici protiv Istre posjeo na klupu za pričuve.

Priliku od prve minute na veliko iznenađenje dobio je 19-godišnji Marin Čuić, najbolji strijelac juniorske momčadi.

Uz njega su od početka krenuli Dimitrov i Jradi.

Tudor luta sa sastavom.

Polovicom drugog dijela izvadio je iz igre kapetana Caktaša, uveo je mladog Krekovića dok je u završnici iz igre izvukao Jaira.

Umjesto Brazilca uveo je još jedno veliko iznenađenje - Nejašmića.

Bile su to njegove prve minute od kako je Tudor zimus preuzeo momčad.

Prezentacije protiv Intera i Istre 1961 bile su daleko ispod očekivanog, igra je veliko razočaranje za navijače.

Tudor ima mali kredit, jer je na ta dva susreta priliku pružio mladim igračima: Vuškoviću, Blagaiću, Krekoviću, Čuiću.

U tome ga treba podržati, ali za ono što mu momčad pruža, nema prolaznu ocjenu.

Ne dvojimo da će do kraja prvenstvene utrke svaka utakmica biti slična, teško da se nešto preko noći može promjeniti na bolje.

Čini nam se da će cijeli klub strijepiti do posljednjeg sučevog zvižduka u zadnjem kolu u borbi za toliko priželjkivano drugo mjesto.

U utorak Hajduk čeka nova obveza, u Split stiže Varaždin.

Hajduk igra treću utakmicu zaredom protiv momčadi koje se bore za ostanak.