PRIJATELJSKA UTAKMICA

Hajduk s četiri komada ugostio ljubljansku Olimpiju

Subota, 09. veljače 2013. 21:17 Napisao/la  Ivan Jelić

Prijateljska utakmica: Hajduk - Olimpija 4:1. Sva četiri gola Hajduk postignuo u prvom dijelu

Prijateljska utakmica

HAJDUK - OLIMPIJA 4:1

Gradski stadion na Poljudu. Gledatelja 5000.

Sudac: Vedran Mamić (Split)

Strijelci: 0:1 Valenčič (5), 1:1 Maglica (18), 2:1 Maglica (32), 3:1 Vuković (36), 4:1 Andrijašević (42 -11 m)

Žuti kartoni: Lima, Caktaš (Hajduk), Zafirović (Olimpija)

HAJDUK: Blažević (46 L. Kalinić), Oremuš, Jonjić, Milović, Jozinović (46 Stojanović), Vršajević (90 Kovačić), Lima, Maglica (79 Kiš), Andrijašević, Kouassi (68 Caktaš), Vuković (81 Jakoliš)

OLIMPIJA: Džafić (46 Šeliga), Zafirović, Trifković, Šporar (77 Kapun), Valenčić (68 Vicente), Nikezić (35 Baskera), Mlinar, Omladič, Lovrečić (87 Gerič), Mitrović, Salkić.

U generalnoj probi pred početak drugog dijela prvenstva i u čast proslave 102. rođendana Hajduk je na Poljudu ugostio i pobijedio ljubljansku Olimpiju rezultatoma 4:1.

Već u 5. minuti gosti su poveli preko Valenčića. Bijeli su poravnali u 18. minuti, Jozinović je ubacio u kazneni prostor, Maglica je ljevicom pucao s 12 metara i pogodio desni donji kut. Bijeli su drugim golom Maglice u 32. minuti došli u rezultatsku prednost, četiri minute poslije Splićani po treći puta tresu mrežu Olimpije. Andrijašević je iz blizine pucao, lopta je pogodila gredu, odbila se do Vukovića kojem nije bilo teško iz blizine poslati loptu u mrežu. U samoj završnici prvog poluvremena Zafirović je u kaznenom prostoru srušio Maglicu, siguran realizator najstrože kazne bio je Andrijašević.

U nastavku susreta treneri obje momčadi promijenili su nekoliko igrača što se osjetilo na igri.