LOKOMOTIVA - HAJDUK Osvojeni bod večeras bi bio velik kao Marjan s obzirom na to kako momčad Igora Tudora igra u nastavku sezone

Nedjelja, 21. lipnja 2020. 12:07 Napisao/la  Toni Bilić

Igor Tudor
Igor Tudor

Nema vremena za plakanje na Poljudu nakon poraza od Varaždinaca na svom travnjaku.

Hajduk je doživio poraz kojemu se u snu nitko nije nadao, čak ni oni koji ne vjeruju treneru Igoru Tudoru.

Međutim, kada se malo bolje proanalizira cjelokupna situacija od nastavka prvenstva, neuspjeh u srazu sa Varaždincima i nije neko iznenađenje.

Splićani su uz slabu, da ne kažemo sramotnu igru, uspjeli osvojiti sva tri boda u ogledima sa Interom i Istrom 1961.

Prvi stručnjak Varaždina Samir Toplak očigledno je dobro pronalizirao igru Tudorove ekipe, već nakon prvog poluvremena gosti su imali vodstvo od 3:0.

Poraz za Hajduka nije smak svijeta, ali je ogolio do kraja sve slabosti momčadi.

Pobjede i porazi su sastavni dio sportskog natjecanja.

Nešto ipak bode oči.

Hajdukov trener nije iskazao niti malo samokritičnosti, nije priznao svoje pogreške koje je vidio gotovo svaki navijač.

U najavi jednog od najvažnijih dvoboja u borbi za drugo mjesto koje vode u kvalifikacije za Ligu prvaka, večerašnjeg (21.05 sati) ogleda s Lokomotivom u Kranjčevićevoj, Tudor je između ostalog je kazao:

- Trebamo izvaditi ponos i odigrati ovih sedam utakmica na rezultat. Čeka nas sedam finala...

Složit ćemo s Tudorom da njegovu momčad čeka sedam finala.

Pod njegovim vodstvom momčad je odigrala 10 utakmica, ostvarila je 5 pobjeda, 1 utakmicu odigrala je neodlučeno, doživjela je 4 poraza.

Od 30 mogućih bodova, Tudor je osvojio 16 bodova ili nešto malo više od pedeset posto.

Da bivši trener Damir Burić nije ostavio više nego solidnu bodovnu zalihu, Hajduk bi bio u donjem dijelu tablice.

Da bi se nabrojile sve (po)greške Igora Tudora trebalo bi nam previše prostora.

Samo jedan podatak: niti jednu od tri utakmice u nastavku sezone nije počeo u istom sastavu!

Za sraz s Lokomotivom trener Hajduka ne može računati na požutjelog Hamzu, kako će izgledati početni sastav valjda zna samo on.

U trenutnoj situaciji, osvojeni bod večeras bi bio velik kao Marjan.

Treba biti samokritičan i javno priznati da bi pobjeda večeras izgledala kao da su se Hajdukovci spustili na Mjesec!