Hajduk uz pomoć VAR-a u Varaždinu ostvario prvu gostujuću pobjedu nakon Varaždina

Utorak, 04. veljače 2020. 10:35 Napisao/la  Toni Bilić

Mijo Caktaš

Nakon 189 dana Hajduk je ostvario pobjedu u gostima, ponovno je bio bolji od domaćina Varaždina, ovoga puta pod vodstvom trenera Igora Tudora i uz pomoć VAR-a koji su svi zazivali.

Na početku nove prvenstvene sezone Splićani su slavili u Varaždinu pod paskom bivšeg trenera Damira Burića rezultatom 3:0.

Nakon toga u gostima su nanizali dva poraza (Slaven Belupo, Osijek), te pet neodučnih rezultata (Lokomotiva, Rijeka, Gorica, Dinamo, Istra 1961), sve u prvoj četvrtini prvenstva.

Pobjeda Hajduka potpuno je zaslužena bez obzira na učinak VAR-a, bijeli su bili puno bolji od početka do kraja susreta.

Nažalost, umjesto da se priča o utakmici u prvi plan je iskočio VAR!

Umjesto glavnog suca Pejina i njegovog pomoćnika Šarića u glavnoj ulozi bili su suci u VAR sobi na čelu sa Pajačem.

Oni su umjesto sudaca na travnjaku vodili utakmicu.

Čudno je da suci sve četri sporne situacije nisu vidjeli, nego im sve signalizirano iz VAR sobe!

Tudor je na prvom brifingu s novinarima jasno stavio do znanja da će bijeli pod njegovim vodstvom igrati u sustavu 3-5-2 i 3–4–1–2.

Kako je to izgledalo u Varaždinu?

Od prve minute Splićani su krenuli s visokim presingom, gotovo da je svaki igrač imao "svojega" igrača.

U takvom načinu igre najviše se troše bočni igrači koji najprije trebaju visoki napasti protivničkog igrača, potom braniti svog gol, te pomagati u veznog liniji.

Nije to baš nešto posebno dobro izgledalo na varaždinskom travnjaku, bolje rečeno "ledini", jer teren je bio težak za igru.

Hajdukov trener iznenadio je donekle s početnom jedanaestoricom, mnogi su na lijevoj strani očekivali Jakoliša, a priliku je dobio Tahiraj kojega je prije svog odlaska s Poljuda iz "naftalina" izvadio Burić.

Do tada ga nije bilo niti na mapi prve momčadi.

Tudor je odlučio uz Hamzu u vezi priliku dati Jradiju, koji je odigrao više nego solidno, bio je strijelac vodećeg gola.

U napadu se očekivao novi "dragulj" Kreković, no krenuli su od početka Eduok i Jairo.

Tudor, Stanić i Kepčija najavili su da "bili tići" Jakov Blagaić, Leon Kreković i Tonio Teklić dobiti veću minutažu u nastavku sezone.

Prva dvojica su ušli u završnici susreta, treći je odgledao još jedan susret s klupe za pričuve.

U početnoj jedanaestorici bila su samo dvojica igrača ponikla u omladinskoj školi, iskusni Caktaš i mladi stoper Radić.

Sve ostali su "stranci".

Hamza još uvijek nije potpisao novi ugovor s klubom, stari mu ističe na kraju sezone, ali je odlaskom Filipa Bradarića postao kamen-temeljac Tudorove vizije igre.

Darka Nejašmića i vratara Marina Ljubića nema u Tudorovim kombinacijama.

Prvi je kod bivših trenera Siniše Orešćanina i Damira Burića bio nezamjenjiv član udarne postave, drugi je dobro branio nakon što je Posavec prijavio da ima problema s vratnim kralješkom, sjajno je odradio dvije utakmice protiv Dinama na kojima je bio proglašen igračem utakmice.