Hajduk nadigrao Skonto, mladost oduševila

Četvrtak, 19. srpnja 2012. 22:01 Napisao/la  SC - I. J.

Drugo pretkolo: Hajduk - Skonto 2:0. Strijelci: Vukušić (34) i Trebotić (58)

HAJDUK - SKONTO 2:0

Prva utakmica drugog pretkola Europske lige: Hajduk - Skonto 2:0 (1:0). Stadion Poljud. Gledatelja: 22.000. Sudac: Anastassios Kakos (Grčka) - 6. Strijelci: 1:0 Vukušić (34'), 2:0 Trebotić (58'). Žuti kartoni: Radošević, Trebotić, Vukušić, Jonjić, Vršajević  (Hajduk), Maksimenko, Sinelnikovs (Skonto).

HAJDUK: Blažević  7, Vršajević 6, Jonjić 6,5, Maloča 6,5, Jozinović 5, Radošević 6,5, Sušić 5 (od 66' Ozobić 5), Caktaš 6,5, Andrijašević 6,5 (od 88' Stojanović -), Trebotić 6,5 (od 78' Kukoč -), Vukušić 6,5.

SKONTO: Malins 6, Savcenkovs 6, Ibragimov 5,5 (od 72' Rode -), Fertovs 5,5, Gjorgievski 5,5, Blanks  6 (od 48' Shabala 5,5), Amirkhanov 5,5, Segundo 6, Makismenko 5,5, Labukas 6, Sinelnikovs 5,5.

Nogometaši Hajduka pobijedili su Skonto 2:0 i osigurali dobar rezultat pred uzvrat. Igrala se sudačka nadoknada kada je Shabala pobjegao obrani Hajduka, a vratar Blažević, koji cijelu utakmicu nije imao posla, sjajno je obranio pokušaj nogometaša Skonta sačuvaši tako Splićanima prednost pred uzvrat koju su stekli pogocima Vukušića i Trebotića. Blažević je dobro reagirao i deset minuta prije kraja kada je obranio pokušaj Labukasa. Do zadnjih deset minuta splitska momčad je dominirala.

Bijeli su krenuli hrabro u utakmicu, pokušaji Andrijaševića i Jozinovića bili su dobra najava, no Hajduk nije uspio stvoriti niti jednu izglednu priliku. Dapače, ona je došla na drugoj strani u 20. minuti. Latvijci su izveli udarac iz kuta i Savčenkovs je imao dobru priliku, no njegov udarac glavom otišao je iznad grede.

Hajduk je uglavnom pokušavao iz daljine, ali nije ozbiljnije zaprijetio Malinsu. Gosti su se branili bez većih problema sve do 34. minute kada je Andrijašević odlično proigrao Vukušića koji je u sprintu poslao loptu pored gostujućeg vratara, a Maksimenko je nije stigao izbiti - 1:0.

Hajduk je nastavio pritiskati u drugom poluvremenu, Andrijašević je dobro pronašao Sušića u kaznenom prostoru, no njegov udarac nije bio opasan za gostujućeg vratara. Caktaš je zatim u nekoliko navrata dobro ispremiješao, a u 52. minuti oprobao je udarac s ruba kaznenog prostora.

Drugi pogodak stigao je u 57. minuti. Vršajević  je odigrao za Trebotića koji se s desnog boka sjurio u kazneni prostor, odigrao dupli pas s Vukušićem i hladnokrvno matirao vratara Skonta - 2:0.