Srijeda, 11. siječnja 2023. 17:45 Napisao/la  SC
Marko Livaja Foto: HNK Hajduk/Facebook

Pripremna utakmica

HAJDUK – MOL FEHERVAR 3:2

Zelena laguna. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 1:0 Livaja (7-11m), 1:1 Kodro (10-11m), 2:1 Livaja (13), 3:1 Sahiti (25), 3:2 Kodro (57)

HAJDUK: Sentić, Awaziem, Borevković, Melnjak, Mikanović, Kalik, Grgić, Krovinović, Sahiti, Mlakar, Livaja. Drugo poluvrijeme: Lučić, Vušković, Simić, Prpić, Lovrencsics, Pukštas, Fossati, Capan, Antunović, (92 Hrgović), N. Kalinić.

MOL Fehervar: D. Kovacs, Bese, Serafimov, Stopira, Hangya, Pokorny, B. Kovacs, Menyhart, Houri, Funsho, Kodro. Još su igrali: Rockov, Nego, Larsen, Kojnok, Heister, Christensen Peto, Schon, Dardai, Kastrati, Szabo

Hajduk je odigrao drugu pripremnu utakmicu u Istri, ostvarili su bijeli drugu pobjedu, bili su bolji od mađarskog prvoligaša MOL Fehervarija, koji se nakon 16 kola nalazi na 8. mjestu.

Igralo se četiri puta po 30 minuta.

Susretu je nazočio trener Rijeke Sergej Jakirović, utakmici je bio nazočan Saša Bjelanović, aktualni sportski direktor Istre 1961, koji je istu funkciju prije nekoliko godina obnašao na Poljudu.

S njim u društvu bio je Andro Fistonić, šef omladinske škole Puljana, koji je svojevremeno bio pomoćnik šefu škole Hajduka Bori Primorcu.

Već nakon sedam minuta igre Hajduk je poveo golom Livaje s bijele točke.

Vodstvo je trajalo tri minute, Mađari su poravnai golom Kodre, koji je uspješno realizirao najstrožu kazne.

Bijeli su do drugog vodstva došli u 13. minuti drugim zgoditkom Livaje, koji je ljevicom pogodiio mrežu gostiju.

Odličnu akciju koju je započeo Livaja i nastavio Mlakar, Sahiti je završio zgoditkom u 25. minuti.

U 57. minuti golom Kodra gosti su smanjili na 3:2.

U drugom poluvremenu trener Leko pružio je prilku većini igrača koji su na pripremama u Istri.

Nije bilo previše uzbuđenja, prijetili su jedni u drugi bez učinka.

Zabilježili smo tek udarac Pušktasa u 71. minuti, lopta je završila na vratnici.