Hajduk opet prokockao prednost od dva gola, momčad nema šampionski gard

Nedjelja, 13. studenog 2022. 14:40 Napisao/la  Toni Bilić
 Pušktas postigao prvi pogodak za Hajduk

Poslije gotovo svake odigrane prvenstvene utakmice Hajduka najmanje se priča o igri, golovima i asistencijama, u centru pažnje su suci i njihovo suđenje.

Bilo da se radilo o sudačkim pogreškama na štetu Splićana ili pak njihovih protivnika.

Tako je i nakon dvoboja Slaven Belupa i Hajduka odigranog u Koprivnici.

Nećemo ulaziti u sudačke odluke, tu je sudačka komisija koja će o tome donijeti sud.

Nas zanima igra i ono što su hajdukovci prikazali na stadionu u Koprivnci.

Privremeni trener Mislav Karoglan iznenadio je s početnom jedanaestoricom, od prve minute je na travnjak poslao Pukštasa, Amerikanca litavskog podrijetla.

Na klupu je ponovno kao i protiv Osijeka posjeo Biuka, od prve minute je krenuo Čolina.

U veznom redu nije bilo Vukovića, startao je Grgić.

Bijeli su do prekida susreta koji su izazvali nedgovorni pojedinci iz redova gostujućih navijača, odigrali najbolje u dosadašnjem tijeku prvenstvene utrke.

Zabili su dva gola, strijelci su bili Krovinović i Pušktas kojemu je to bio prvoligaški prvijenac.

Umjesto da dotuku grogriranog domaćina, uslijedio je prekid.

Nakon što se poslije dvadesetak minuta utakmica nastavila, kao da se na travnjaku pojavila neka druga momčad Hajduka.

U sat i nešto više minuta jednom su gosti opasnije ugrozili vrata domaćina, na drugoj strani domaćini su dva puta zatresli mrežu vratara Sentića, na kraju su Splićani dobro prošli.

Kod prvog gola Belupa "zaspali" su stoperi Simić, Awaziem i vratar Sentić, drugog su zabili iz čudno dosuđenog penala.

U petnaestak dana Hajduk je dvaput vodio 2:0, protiv Lokomotive i Belupa. Oba puta su prednost prokockali.

Momčadi koja najavljuje borbu za prvaka to se ne smije događati, očigledno da nema šampionski gard.

Splićani su na ovoj utakmici dobili Pušktasa, ali su izgubili Biuka, igrača od čijeg transfera umnogome zavisi financijska stabilnost kluba.

Predsjednik Jakobušić izjavio je da ga neće prodati za manje od 15 milijuna eura.

U ovom trenutku ga ne mogu nikome ni darovati.

Biuk je još jedan primjer kako Hajduk jede vlastiti dicu.

Trener Mislav Karoglan otkako je preuzeo momčad nije izgubio niti jednu utakmicu, ali nema potrebnu kvalitetu da bude trener Hajduka.