Škotska u skupini s Hrvatskom, Češkom i Engleskom, Srbija ispala nakon jedanaesteraca

Četvrtak, 12. studenog 2020. 23:27 Napisao/la  SC

Škotska završnicu jednog europskog prvenstva prvi put igra nakon 1996. godine, Srbija pogotkom u 90. minuti osigurala produžetke

Škotsko slavlje u Beogradu

Škotska se plasirala u završnicu EP 2021 u Skupinu D s Hrvatskom, Češkom i Engleskom!

Škotsko slavlje počelo je nakon izvođenja jedanaestaraca protiv Srbije u Beogradu, Škotska će završnicu igrati jednog europskog prvenstva prvi put igrati nakon 1996. godine.

Većim dijelom regularnog dijela utakmice Škotska je igrala bolje, utakmica bez pravog sadržaja i prilika promijenila se tek nakon škotskog pogotka u 52. minuti.

Christie je iz okreta s 23 metra po sredini uputio udarac po kojemu se lopta od vratnice odbila u mrežu - 0:1.

Nakon toga uslijedilo je razdoblje neočekivane dominacije škotske reprezentacije, pogodak je očigledno negativno utjecao na samopouzdanje srpske reprezentacije.

Škotska momčad dvadesetak minuta kontrolirala je utakmicu kroz posjed lopte, toliko je otprilike srpskim igračima trebalo da uspostave organizirani pritisak koji se sveo na bočna ubacivanja.

Škotski braniči bez većih poteškoća izlazili su na kraj u zračnim duelima sa srpskim napadačima, pravih opasnosti za vratara Marshalla objektivno nije bilo, ozbiljnije su udarcima glavama zaprijetili Milinković-Savić i Jović.

Sve do 90. minute, kada je McTominay pustio Jovića u presudnom trenutku nakon ubačaja iz kuta.

Napadač Real Madrida uputio je udarac glavom, lopta se odbila od travnjaka u gornji lijevi kut - 1:1.

Srpska reprezentacija ostavila je u produžecima nešto bolji dojam zbog poduzetnije igre, ali osim snažnog Gudeljova udarca i sjajne Marshallove obrane ništa se konkretnog nije dogodilo.

SRBIJA: Rajković, Milenković, S. Mitrović, Gudelj, Lazović, Kostić (59 Mladenović), Maksimović (71 Jović), Lukić, Milinković-Savić (70 Katai), Tadić, Mitrović (108 Spajić)

ŠKOTSKA: Marshall, O’Donnell (116 Griffiths), McTominay, Gallagher, Tierney, Robertson, McGinn (83 McLean), Jack, Christie (87 Paterson), McGregor, Dykes (82 McBurnie)

Utakmica dodatnih kvalifikacija: Srbija - Škotska 5:6 nakon jedanaestaraca, (1:1, 1:1) (Jović 90/Christie 52)
Jedanaesterci: Griffiths 1:2, Tadić 2:2, McGregor 2:3, Jović 3:3, McTominay 3:4, Gudelj 4:4, McBurnie 4:5, Katai 5:5, McLean 5:6, Mitrović - Marshall brani