Kup: Dinamo teško protiv Ponikva, Hajduk bolji od Funtane s igračem manje

Srijeda, 24. rujna 2014. 18:38 Napisao/la  SC

Dinamo je pobijedio Ponikve 2:1 golom Vukojevića, Hajduk je bio bolji od Funtane 2:0 iako je od 47. minute igrao s igračem manje

Nogometaši Dinama i Hajduka teže od očekivanog izborili su plasman u osminu finala Kupa Hrvatske. Dinamo je na gostovanju protiv Ponikve loše otvorio i domaaćin je golom Klarića uspio povesti. Ipak, modri su uzvratili preko  Henriqueza u 34. minuti, a pobjedu je donio Ognjen Vukojević u 75. mnuti.

Hajduk je na gostovanju u Istri poveo golom Sandro Gotala u 9. minuti, ali je u 47. minuti isključen vratar Dante Stipica zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora u izglednoj poziciji za postizanje pogotka. Domaćin ipak je uspio kapitalizirati prednost,  Mario Maloča je 88. minuti bio precizan s bijele točke.

Prvo kolo: Ponikve - Dinamo 1:2, Funtana - Hajduk 0:2, Lekenik - Rijeka (odgođeno), Vuteks Sloga - Osijek 0:3, Zrinski - Slaven Belupo 1:5, Mladost A - Varaždin 0:1, Bistra - Cibalia 0:2, Podravac - Šibenik 1:3, Slavonija - Istra 1961 2:3, Opatija - Zagreb 9:8-11m (3:3), BSK - Lokomotiva 2:5, Novigrad - Inter 2:0, Zagora - Zadar 1:5, GOŠK - Pomorac 7:0, Međimurje - Vinogradar 0:2, Segesta - RNK Split 0:2.