Kup: Hajduk uvjerljivo pobijedio Varaždin, koji je do prvog pogotka izgledao opasnije

Utorak, 27. veljače 2024. 19:59 Napisao/la  T. B.
Zelenika na kraju primio pet komada

Utakmica četvrtfinala kupa

HAJDUK – VARAŽDIN 5:0

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 14.308

Sudac Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) 6,5

VAR sudac: Ivan Vučković (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Diallo (43), 2:0 Krovinović (45), 3:0 Kleinheisler (64), 4:0 Elez (67), 5:0 Livaja (72-11m)

Žuti karton:Kalik ; Elez, Livaja(Hajduk), Jelenić, Lusavec ( Varaždin).Mistrafović

HAJDUK: Lučić 6, Mikanović 6 (od 70 Čuić -), Uremović 6, Šarlija – (od 23. Elez 6), Diallo 6, Sigur 6, Krovinović 7, Kalik 6 (od 46. Pukštas 6), Dajaku 5,5 (od 61. Benrahou 5,5), Livaja 6, Brekalo 6 (od 61.Kleinheisler 6)

VARAŽDIN: Zelenika 6, Vukčević 6, Jelenić 5,5, Lamine Ba 5,5, (od 70. Škaričić -), Boršić 5 (od 84. Nekić -), Belcar 6, Postonjski 6,5, Lusavec 5,5, (od 61. Domjanić 5), Mitrovski 5,5, Šego 5, (od 61. Mistrafović 5) Drožek 6 (od 61. Poldrugač 5).

Hajduk se plasirao u polufinale uvjerljivom pobjedom protiv Varaždina, koji je do 43. minute izgledao daleko opasnije.

Zatresao se Poljud u 16. minuti, kada je Postonjski odapeo s dvadesetak metara, lopta je odsjela na gredi iznad glave Lučića.

Uzvratio je Mikanović, lopta je pošla tik u lijevu stativu gola gostiju.

Varaždinci nisu imali sreće u 32. minuti, pucao je iz blizine Droždek, lopta je pogodila desnu stativu, odbila se u Lučićevu glavu i odbila  u polje.

U samoj završnici bijeli su došli do vodstva, Diallo je iz blizine glavom poslao loptu u mrežu gostiju.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Krovinović je zabio euro-gol iz slobodnog udarca sa nekih 20-tak metara sa lijeve strane kaznenog prostora gostiju.

U nastavku su domaćini potpuno slomili goste, zabili su još tri gola, strijelci su bili Kleinheisler, Elez i Livaja.