Kup: Hajduk eliminirao Osijek, splitska momčad na Rujevicu stiže puna samopouzdanja

Srijeda, 29. studenog 2017. 20:17 Napisao/la  SC

Utakmica četvrtfinala Kupa: Osijek - Hajduk 1:3. U 68. minuti nakon ubačaja iz kuta Nižić je postigao pogodak kojim je prelomio utakmicu

Zoran Nižić
Zoran Nižić

Nogometaši Hajduka ostvarili su plasman u polufinale Kupa pobjedom (3:1) protiv Osijeka u Gradskom vrtu.

Hajduk je ostvario važnu pobjedu kojoj je donekle spasio sezonu, a Željko Kopić ostvario je prvu pobjedu kojom je opravdao povjerenje čelnika kluba.

Utakmica je očekivano bila neizvjesna sve dok Erceg u sudačkoj nadoknadi nije postigao treći pogodak za Hajduk.

Bolje je domaćin počeo utakmicu, stvarao je Osijek pritisak agresivnijom igrom, ali je Hajduk dočekao svoju priliku iz brze transformacije u 39. minuti.

Erceg je ubacio slijeva, a Ohanda efektnim volej-udarcem  zatresao mrežu - 0:1.

U drugom dijelu Zoran Zekić u igru je poslao Marića i pogodio.

Osječki pritisak napokon je naplaćen Marićevim pogotkom u 59. minuti, obrana Hajduka dovedena je u bezizlaznu poziciju - 1:1.

Uslijedilo je razdoblje tijekom kojega se utakmice počela lomiti, na kraju se slomio domaćin.

U 68. minuti nakon ubačaja iz kuta Nižić je ispred Antolovića glavom loptu poslao u mrežu i odredio daljnji tijek utakmice - 1:2.

Osijek se morao otvoriti, obrana Hajduka odolijevala je domaćim pokušajima sve do sudačke nadoknade, kada je Erceg pobjegao od središta igrališta, s(p)retno prošao vratara Antolovića i gurnuo loptu u praznu mrežu - 1:3.

Hajduk na Rujevicu stiže pun samopouzdanja.

OSIJEK: Antolović, Grgić, Šimunec, Škorić, Barišić, Jambor (od 72. Mudražija), Mioč, Grezda, Hajradinović (od 72. Lukić), Lopa (od 46. Marić), Ejupi.

HAJDUK: Stipica, Tudor, Lopez, Nižić, Memolla, Barry, Radošević, Savvas, Said (od 56. Bašić), Ohandza (od 87. Ismajli), Erceg.

Utakmica četvrtfinala Kupa: Osijek - Hajduk 1:3 (Marić 59/Ohandza 39, Nižić 68, Erceg 90+2)