Dinamo u finalu Kupa, modri u dvije minute preokrenuli rezultat protiv Zagreba

Utorak, 17. travnja 2012. 19:48 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica polufinala Kupa: Zagreb - Dinamo 1:2

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Medić (34), 1:1 Leko (78), 1:2 Krstanović (80)

Zagreb: Vidaković, Pelaić, Pavlović, Oršulić, Štiglec, Štrok, Zadro, Trebotić, Abdurahimi, Jurendić, Medić

Dinamo:  Kelava, Vrsaljko, Vida, Tonel, Pivarić, Leko, Badelj, Kovačić, Sammir, Sylvestr, Krstanović

Nogometaši Dinamo postali su prvi  finalisti Kupa nakon pobjede (2:1) nad Zagrebom u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa. Prva utakmica odigrana u Maksmiru završila je bez pobjednika (1:1).

Zagrebaši su u uzvratu  igrali obećavajuće sve do desetak minuta prije kraja, kada je Dinamo u samo dvije minute preokrenuo rezultat pogocima Leke (78) i Krstanovića (80). Domaći igrači nisu izdržali pritisak modrih, koji su u završnici susreta uložili maksimum napora i znanja da osiguraju plasman u finale.

Zagreb je u vodstvo doveo Medić u 34. minuti nakon ubačaja Abdurahimija i pogrešne Vidine procjene.