Konferencijska liga: Osijek pobijedio, Nejašmić postigao autogol za pamćenje

Četvrtak, 21. srpnja 2022. 16:00 Napisao/la  SC

Nogometaši Osijeka pobijedili (2:1) kazahstanski Kizilžar u prvoj utakmici 2. pretkola Konferencijske lige.

Osječani su stekli prednost od samo jedngo pogotka nakon što je Nejašmić postigao rijetko viđeni autogol: veznjak Osijeka napamet je praktično sa središta igrališta htio vratiti loptu Ivušiću, koji je izašao izvan kaznenog prostora, nije se vratar Osijeka uspio vratiti na poziciju koju je Nejašmić zamislio, kada je vraćao loptu - 2:1.

Nejašmić je autogol postigao u 84. minuti u razdoblju tijekom kojega je Osijek s igračem više mirno utakmicu počeo privoditi kraju, od 69. minute domaćin je ostao bez isključenog Martinsa.

Osijek je u vodstvo došao pogotkom Topčagića udarcem glavom, na 2:0 povisio je Kleinheisler atraktivnim pogotkom nakon udarca s distance.

Ukupno gledano, Osijek je bio bolji za barem jedan pogodak.

KIZILŽAR: Lobancev, Mužek, Gurman (82 Kozlov), Karšakevič, Bušman, Tapalov, Jakovlev (62 Tihonovskij), Kone, dos Santos, Podio (82 Muldinov), Lobjanidze

OSIJEK: Ivušić, Bartolec, Škorić, Bralić, Leovac (54 Jurčević), Nejašmić, Brlek, Fiolić (84 Janjić), Kleinheisler (84 Žaper), Caktaš (70 Lovrić), Topčagić (70 Mierez)

Prva utakmica 2. pretkola Konferencijske lige: Kizilžar - Osijek 1:2 (Nejašmić 84-ag/Topčagić 58, Kleinheisler 76)