Igor Štimac nadomak plasmana u završnicu Azijskog kupa

Subota, 11. lipnja 2022. 22:19 Napisao/la  T. B.
Igor Štimac
Igor Štimac

U drugoj utakmici kvalifikacija Indija je pobjedila Afganistan rezulatom 2:1, u srijedu su izabranici izbornika Štimca bili bolji od Kambodže (2:0).

Poveli su Indijci protiv Afganistana u 86. minuti golom Sunila Chherija, izjednačili su Afganistanci dvije minute poslije, strijelac je bio ZohihaIslami Amiri.

U prvoj minuti sudačke nadoknade pobjedonosni zgoditak postigao je Sahala Abdula Samada.

U trećoj utakmici skupine Indiju čeka dvoboj s reprezentacijom Hong Konga, obje reprezentacije imaju po šest bodova.

Budući da na Azijski kup osim pobjednika skupina ide i pet od šest drugoplasiranih reprezentacija, Štimčevim izabranicima za prolaz je dovoljan i bod.

Na završni turnir može se plasirati i u slučaju poraza.

Ostvari li Štimac svoj plan, Indija će prvi puta u povijesti igrati na dva uzastopna Azijska kupa, nastupila je na završnom turniru 2019. godine u UAE.