MAXtv Prva liga: Slaven na krilima Delića pobijedio Istru 1961, Kvržić donio trobod Osječanima

Nedjelja, 29. srpnja 2012. 21:20 Napisao/la  SC

Utakmice 2. kola: Slaven Belupo - Istra 1961 3:1, Osijek - Zagreb 1:0

Utakmice 2. Kola MAXtv Prve lige

SLAVEN BELUPO - ISTRA 1961 3:1

Gradski stadion. Gledatelja: 1.000

Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Delić (22), 2:0 Glavica (27), 3:0 Delić (61), 3:1 Križman (76). Žuti kartoni: Batarelo (S. Belupo), Križman (Istra 1961)

SLAVEN BELUPO: Rodić, Kokalović, Grgić, Bubnjić, Šaban (65 Bušić), Glavica (79 Čanađija), Delić, Purić, Rak, Maras (67 Pilipović), Batarelo

ISTRA 1961: Prskalo, Čagalj, Milić, Stranatić, Sušić, Bačelić-Grgić, Križman, Jerković (78 Jugović), Ottochian (66 Prelčec), Prgomet, Linić (46 Sharbini)

Nogometaši Slaven Belupa uvjerljivo su pred svojim navijačima pobijedili momčad Istre 1961. Domaćin je tri boda osigurao u praktički samo pet minuta. U rasponu od 22. do 27. minute Delić i Glavica dvaput su matirali Prskala i svojoj momčadi trasirali put prema slavlju. Kod prvoga gola gostujući vratar je katastrofalno reagirao, završivši s loptom u mreži, dok je kod drugog Šaban odličnom loptom našao Glavicu koji nije imao težak posao.

Domaćin je na 3:0 povisio u 61. nakon što je Delić iz blizine svladao nemoćnog Prskala, da bi 14 minuta prije kraja Puljani smanjili. Rodić je odbio prvi pokušaj Križmana, kojemu se opet lopta vratila nakon čega je domaći vratar bio nemoćan.

OSIJEK - ZAGREB 1:0

Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 1.000.

Sudac: Ivo Krečak (Šibenik)

Strijelac: 1:0 Kvržić (36). Žuti kartoni: Perošević, Lešković (Osijek), Bevab, Šovšić, Abdurahimi (Zagreb)

OSIJEK: Vargić, Vrgoč, Kurtović, Dugandžić (43 Pušić), Perošević, Lešković, Ibriks, Jugović, Kvržić, Smoje, Miličević (67 Pongračić 90 Novaković)

ZAGREB: Vidaković, Pelaić, Šovšić, Pavlović, Oršulić, Abdurahimi (63 Dedić), Barišić (67 Barišić), Mitrović, Štiglec (68 Bevab), Štrok, Medić

Osječani su do minimalne pobjede stigli golom Zorana Kvržića koji je devet minuta prije odlaska na odmor iskosa s desetak metara zatresao mrežu "pjesnika".