Prva HNL: Slaven Belupo priredio iznenađenje, Osijek poražen

Subota, 29. siječnja 2022. 17:06 Napisao/la  SC

U drugom dijelu debitirao je Kristian Fućak, najopasniji igrač Osijeka u nastavku, Mijo Caktaš prvijencem ublažio poraz

Tomislav Božić ovako proslavio pogodak odluke

Slaven Belupo pobrinuo se za prvo iznenađenje u prvom kolu nastavka sezone, momčad Zorana Zekića pobijedila (2:1) je Osijek u Gradskom vrtu.

Prema prikazanom gosti su potpuno zasluženo pobijedili Osijek, koji u prvom dijelu nije uputio ni jedan udarac u okvir vratiju.

Očito da je izostanak Nenada Bjelice utjecao na pripremu utakmice, trener Osijeka nije bio na klupi zbog smrtnog slučaja u obitelji.

Prvo je poluvrijeme bilo bezsadržajno, da Zapata nije propustio veliku priliku (Ivušić je obranio) ništa se ne bi dogodilo.

Drugi je dio bio zanimljiviji, jer je u 49. minuti Zvonarek prošao pokraj usporenoga Škorića i postigao pogodak koji je dignuo tenzije - 0:1.

Osijek je počeo pritiskati kroz posjed lopte, ali bez konkretne završnice.

U drugom dijelu debitirao je Kristian Fućak, najopasniji igrač Osijeka u nastavku.

U jeku osječkih napada, Božić je udarcem glavom nakon ubačaja iz kuta povećao vodstvo gostiju - 0:2.

Odmah nakon što je prvi put istrčao na teren u dresu Osijeka, Caktaš je postigao pogodak.

Fućak je glavom loptu poslao prema vratima, Sušak je odbio prema Caktašu koji je iz blizine zatresao mrežu - 1:2.

Ništa konkretno slabi Osijek do kraja utakmice nije napravio.

OSIJEK: Ivušić, Jurčević (60 Bralić), Lončar, Škorić, Leovac, Žaper, Brlek (46 Kleinheisler), Fiolić, Hiroš (46 Fućak), Bohar (60 Mierez), Topčagić (70 Caktaš)

SLAVEN BELUPO: Sušak, Božić, Van Bruggen, Soldo, Bosec, Marina, Caimacov, Goda, Zvonarek (Grgić 76), Laušić (63 Brković), Zapata (90+3 Crnac)

Utakmica 21. kola: Osijek - Slaven Belupo 1:2 (Caktaš 74/Zvonarek 49, Božić 68)