Prva HNL: Gorica remizirala na Šubićevcu, Rijeka ima priliku zauzeti treće mjesto

Utorak, 20. travnja 2021. 19:00 Napisao/la  SC

U drugom dijelu Gorica  izrazito dominirala kroz posjed lopte, Šibenik nije uputio ni jedan udarac u okvir vratiju

Suad Sahiti (Šibenik)

Šibenik i Gorica odigrali su na Šubićevcu bez pobjednika (1:1) prvu utakmicu 30. kola, Rijeka pobjedom u Puli u srijedu ima priliku prestići Goricu na trećem mjestu.

U prvom dijelu igralo se ravnopravno, Šibenik je bio konkretniji unatoč nešto većem posjedu lopte gostiju.

U 40. minuti Suad Sahiti uspio je svladati Banića iskosa zdesna nakon Bulatova proigravanja - 1:0.

U drugom dijelu Gorica je izrazito dominirala kroz posjed lopte (62% na kraju), Šibenik nije uputio ni jedan udarac u okvir vratiju (4/5 ukupno).

Unatoč stalnom pritisku, Gorica je stvorila samo jednu izrađenu priliku, Mitrović (65) je s 12 metara uputio loptu koju je Rogić dohvatio.

U 87. minuti crveni karton dobio je Lucumi, Šibenčani su završnicu igrali s desetoricom igrača.

Minutu kasnije nakon ubačaja iz kuta Delfi je udarcem glavom skrenuo loptu u mrežu - 1:1.

ŠIBENIK: Rogić, Pajić (76 Bilić), Batarelo, Schildenfeld, Mina, S. Sahiti (65 Lucumi), Ćurić, Mesa (76 Alimi), E. Sahiti (76 Todoroski), Bulat, Jurić

GORICA: Banić, Muhammed, Moro, Jovičić, Krizmanić, Babec, Pršir, Špikić (76 Dvorneković), Nimely (60 Delfi), Mitrović, Mudrinski (60 Dieye)

Utakmica 30. kola: 1:1 (S. Sahiti 40/Delfi 89)