Prva HNL: Ramon Mierez osigurao Osijeku slavlje nakon dvanaest utakmica bez pobjede

Srijeda, 26. travnja 2023. 17:00 Napisao/la  SC

Majkić i Malenica obranili kaznene udarce, Osijek se pobjedom vratio u borbu za treće mjesto

Ramon Mierez

Osijek je nakon čak 12 utakmica napokon slavio, Stjepan Tomas ostvario je prvu pobjedu u prvoj utakmici na klupi Osijeka.

U 72. minuti Bukvić je ubaci zdesna, braniči Istre 1961 nisu zatvorili jedinog igrača koji je morao biti pokriven, Mierez je neometano skočio i glavom loptu poslao u mrežu - 1:0.

Utakmica je odlučena u uzbudljivoj drugom dijelu tijekom kojega se igrao obostrano otvoreno, Istra 1961 nije došla kalkulirati u Gradski vrt.

Dvije najbolje prilike na utakmici osujetili su vratari.

U 60. minuti Petrušenko je igrao rukom, Lovrićev kazneni udarac obranio je Majkić.

U 86. minuti Čeberko je strušio Bakrara, onakon intrvencije VAR-a Istra je dobia veliku priliku za povratak u utakmicu.

Malenica je obranio Boultamov udarac s bijele točke i sačuvao pobjedu kojom se Osijek vratio u borbu za treće mjesto.

OSIJEK: Malenica, Omerović, Barišić, Čeberko, Leovac (46 Jurčević), Fiolić (81 Špoljarić), Žaper (78 Barri), Bukvić, Caktaš, Lovrić (88 Bakić), Mierez

ISTRA 1961: Majkić, Hujber, Marešić, Iovu (73 Duvnjak), Marin, Petrusenko, Mahmoud (63 Mlinar), Caseres, Kadušić (63 Lisica), Bakrar, Vuk (63 Boultam)

Utakmica 31. kola: Osijek - Istra 1961 1:0 (Mierez 72)