Prva HNL: Zoran Mamić debitirao porazom, Hajduk u završnici iskoristio prednost igrača više

Nedjelja, 12. srpnja 2020. 23:11 Napisao/la  SC

Dinamo nastavio negativnu seriju u utakmicama protiv vodećih momčadi (Lokomotiva 0:1, Osijek 0:0, Rijeka 0:1, Hajduk 2:3), imat će Matjaž Kek puno posla

Zoran Mamić debitirao je na klupi Dinama porazom (2:3) u najvećem derbiju, Hajduk je ukupno gledano ostavio bolji dojam i zasluženo pobijedio.

Dinamo je rano poveo, Ivanušec je iskoristio Juranovićevo pogrešno primanje i doveo domaćine u vodstvo u 13. minuti.

U 22. minuti Ademi je igrao rukom u kaznenom prostoru, Caktaš je promašio vrata s bijele točke.

Bolje je Hajduk igrao u prvom dijelu, zasluženo je izjednačio atraktivnim pogotkom mladoga Čuića koji je rezantnim udarcem svladao Livakovića.

U petoj minuti sudačke nadoknade prvoga dijela Gojak je dobio drugi žuti karton, Dinamo je u drugom dijelu igrao s igračem manje.

Unatoč tome uspjela je domaća momčad povesti pogotkom Oršića u 62. minuti, na kreju povezane akcije Stojanović je pripremio pogodak najboljem  klupskom strijelcu (12 pogodaka)

Od toga trenutka momčad Hajduka počela je stvarati pritisak kroz veći posjed lopte.

U 81. minuti Juranović je ubacio zdesna, Caktaš je nadivisio Stojanovića i glavom vratio loptu na prvu vratnicu, mladi Čuić u trku je glavom loptu gurnuo u mrežu - 2:2.

U 87. minuti Theophilea je lopta ubačena zdesna iznenadila, odbila se lopta od stopera Dinama i završila u mreži - 2:3.

Hajduk je uoči Jadranskog derbija stigao na bod od Rijeke, a Dinamo nastavio negativnu seriju u utakmicama protiv vodećih momčadi (Lokomotiva 0:1, Osijek 0:0, Rijeka 0:1, Hajduk 2:3).

Imat će Matjaž Kek puno posla ako odluči preuzeti momčad Dinama.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Dilaver, Theophile, Moumandje (64 Šutalo), Ademi, Moro, Kadzior (52 Oršić), Gojak, Ivanušec (83 Đira), Kulenović (46 Ćuze)

HAJDUK: Posavec, Juranović, Dimitrov, Vušković, Čolina (83 Nejašmić), Jurić, Čuić (85 Kreković), Jradi, Caktaš, Jairo (90+5 Radić), Eduok (64 Brnić)

Utakmica 34. kola: Dinamo - Hajduk 2:3 (Ivanušec 13, Oršić 62/Čuić 31, 81, Theophile 87-ag)