Prva HNL: Slaven Belupo pobijedio Hrvatski dragovoljac u derbiju začelja

Petak, 19. studenog 2021. 20:10 Napisao/la  SC
Turković i Bosec

Slaven Belupo pobijedio je Hrvatski dragovoljac u Kranjčevićevoj, momčad Zorana Zekića ostvarila je važnu pobjedu u derbiju začelja.

Gosti su izrazito dominirali u prvom dijelu, postignuli su dva pogotka, imali su još prilika (omjer udaraca 8:0 u okvir vratiju).

Bosec je već u 3. minuti loptu uz pomoć bloka poslao u malu mrežicu, Krstanović je bio precizan iz kaznenog udarca kojega je sudac Zebec dosudio nakon intervencije VAR-a.

U drugom dijelu Hrvatski dragovoljac igrao je puno bolje, Majstorović je smanjio iz kaznenog udarca, utakmica je ušla u neizvjesnu završnicu tijekom koje su gosti stekli prednost igrača više.

Lukić je u 85. minuti dobio crveni karton nakon velike gužve, strasti su se brzo smirile.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić, Franić (46 Petković), Bagadur, Lukić, Ćosić, Mamić, Viduka (73 Turković), Roca (73 Pasariček), Mioč, Majstorović, Perić (46 Štrkalj)

SLAVEN BELUPO: Čović, Bosec, Božić, Van Bruggen, Soldo, Marina, Caimacov (78 Zirdum), Glavčić, Zvonarek (90+2 Goda), Laušić (56 Mlinarić), Krstanović (90+2 Zapata)

Utakmica 16. kola: Hrvatski dragovoljac - Slaven Belupo 1:2 (Majstorović 72-11m/Bosec 3, Krstanović 10-11m)