Prva HNL: Šibenik ostvario prvu pobjedu, Lokomotiva na kraju priredila uzbuđenja

Petak, 29. srpnja 2022. 21:08 Napisao/la  SC
Mario Ćurić (Šibenik)
Mario Ćurić (Šibenik) Foto: HNK Šibenik/Facebook

Šibenik je protiv Lokomotive ostvario prvu pobjedu ove sezone u iznimno uzbudljivoj završnici utakmice na Šubićevcu.

Ivan Bebek produljio je utakmicu čak 14 minuta zbog čestih prekida i nekoliko intervencija VAR-a odlukom kojega je odlučen pobjednik.

U 101. minuti Tuci je udarcem izvan kaznenog prostora postigao pogodak, koji je VAR poništio zbog aktivnog zaleđa nakon što su igrači Lokomotive već proslavili bod.

Šibenik je većim dijelom utakmice bio bolji, do zadnjih petnaestak minuta vodio je 2:0 i kontrolirao utakmicu, a onda je Lokomotiva dignula ritam i završnicu učinila neizvjesnom.

Kulenović je poravnao iz kaznenog udarca, koji je opet odredio VAR, u zadnjih desetak minuta Šibenik je izdržao snažni pritisak gostiju.

ŠIBENIK: Rogić, Perić, M. Matić, Mesa, Arai, Salomon (90+5 Skorup), Rak (58 B. Matić), Mina, Ćurić (72 Dolček), Vidović (58 Čanadi), Čop (90+5 Delić)

LOKOMOTIVA: Santini, Vranjković (46 Cipetić), Mersinaj, Soldo, Miličević, Bubanja (59 Bošković), Cokaj, Aliyu (25 Tuci), Vasilj (80 Šotiček), Stojković (46 Goričan), Kulenović

Utakmica 3. kola: Šibenik - Lokomotiva 2:1 (Čop 38, B. Matić 74/Kulenović 83-11m)