Prva HNL: Osijek slomio otpor Intera u zadnjih dvadesetak minuta

Nedjelja, 04. kolovoza 2019. 21:48 Napisao/la  SC
Laszlo Kleinheisler (Osijek)

Nogometaši Osijeka osvojili su bodove protiv Intera u utakmici tijekom koje do 70. minute ničim nisu naslutili tako uvjerljivu pobjedu.

Osijek sedugo vremena mučio dostići prednost Intera, koji je u Gradskom vrtu vodio od 21. minute Serderovim pogotkom.

Spori protok lopte i slabi ritam odgovarali su Interu, koji je u prvom dijelu utakmice izgledao bolje i opasnije.

Mogli su gosti i povećati prednost da je bilo malo mirnoće u završnici.

U drugom dijelu ušao je neoporavljeni Kleinheisler, koji nije izdržao do kraja utakmicu protiv CSKA što je bio veliki hendikep.

Njegovim ulaskom ubrzao se protok lopte, akcije su postale osmišljenije, Inter je polako kopnio pod pritiskom.

I onda se za dvije minute sve promijenilo.

U 68. minuti Bočkaj na je korner-liniji prošao svoga čuvara i iz zatvorene pozicije "probio" Freliha - 1:0.

Minuti kasnije Kleinheisler je izmijenio loptu s Marićem, utrčao u kazneni prostor i pogodio - 2:0.

Inter se nije oporavio od šoka.

Do kraja utakmice Mance je kaznio neodlučnost obrane gostiju i odbijenu loptu glavom u padu gurnuo u mrežu - 3:0.

OSIJEK: Ivušić, Bočkaj, Majstorović, Škorić, Šorša, Šutalo, Zaper (52 Lopa), Pilj (81 Mioč), Talys (46 Kleinheisler), Marić, Mance

INTER: Frelih, Bosec, Čeliković, Galić, Grgić, Mazalović, Mlinar (75 Tchuameni), Postonjski, Serderov (75 Mamut), Tatomirović, Tsonev (61 Mitrović)

Utakmica 3. kola: Osijek - Inter (Bočkaj 68, Kleinheisler 69, Mance 75/Serderov 21)