Prva HNL: Osijek preuzeo vodstvo na ljestvici, Kleinheisler postigao efektni pogodak

Petak, 19. ožujka 2021. 20:00 Napisao/la  SC
Kleinheisler

Osijek je pobijedio Lokomotivu i privremeno preuzeo vodstvo ispred Dinama.

U prvom dijelu Osijek je dominirao (62% posjeda lopte), ali nije stvorio puno prilika.

Prvi dio obilježio je Kleinheisler, koji je volej-udarcem postigao jedan od najljepših pogodaka u HNL-u ove sezone.

Drugi dio bio je zanimljiviji, Lokomotiva je dominirala dvadesetak minuta, u 66. minuti Šimić je propustio veliku priliku vratiti utakmici neizvjesnost.

U primanju se oslobodio Gutija na sredini kaznenog prostora, Ivušić je obranio udarac s 15 metara.

Osijek je nakon toga uspostavio ravnotežu, u 78. minuti Bočkaj je ubacio iz prekida, a Mierez pogodio za 2:0.

Do kraja utakmice Osijek je mogao uvećati vodstvo, najbolje prilike nisu iskoristili Erceg i Žaper, oba puta Santini je uspio obraniti svoja vrata.

OSIJEK: Ivušić, Lončar (50 Gutieri), Škorić, Čeberko, Silva, Kleinheisler (84 Pilj), Žaper, Vuković, Bočkaj (84 Miloš), Mierez (84 Erceg), Santini (55 Bohar)

LOKOMOTIVA: Santini, Cipetić, Papadopoulos, Lešković, Čeliković (76 Chajia), Cokaj, Marić (76 Petrak), Aliyu, Kallaku (76 Pivarić), Marin, Šimić

Utakmica 26. kola: Osijek - Lokomotiva 2:0 (Kleinheisler 14, Mierez 78)