Prva HNL: Osijek preokretom do pobjede u Varaždinu, Mierez dvostruki strijelac

Petak, 26. veljače 2021. 20:03 Napisao/la  SC
Ramon Mierez

U prvoj utakmici 23. kola Prve HNL Osijek je u Varaždinu svladao domaću momčad 3:2.

Glovima Pece i Herrere domaćini su prvih 45 minuta okončali s lijepom prednošću, ali veliko iznenađenje je na kraju ipak izostalo.

Nenad Bjelica na početku drugog dijela u igru je uveo novopridošlog Ivana Santinija i Osječani su velikim pritiskom uspjeli doći do preokreta i nove pobjede.

Prvo je Mierez zatresao mrežu iz kaznenog udarca kojega je izborio Santini, onda se je i Santini upisao na listu strijelaca, da bi preokret zaključio Mierez svojim drugim pogotkom u 79. minuti.

Ovim dvama pogocima Mierez je izbio na prvo mjesto ljestvice strijelaca, u 23 kola postigao je 16 pogodaka.

Varaždin – Osijek 2:3

Strijelci: 1:0 Peco (15), 2:0 Herrera (21), 2:1 Mierez (52-11 m), 2:2 Santini (69), 2:3 Mierez (79).

VARAŽDIN: Horkaš, Urata, Pellumbi, Senić (84 Benko), Čelić, Tkalčić, Peco (49 Petković), Grgec (84 Boban), Đurasek, Postonjski, Herrera (72 Djou).

OSIJEK: Ivušić, Silva (46 Jurčević), Škorić, Lončar, Miloš, Žaper, Jugović (90 Vučković), Bočkaj, Kleinheisler (46 Santini), Bohar (82 Erceg), Mierez.