Prva HNL: Osijek pobijedio Slaven Belupo, gosti nadomak izjednačenja

Nedjelja, 15. prosinca 2019. 17:24 Napisao/la  SC
Slavlje Osijeka

Osijek je pobijedio Slaven Belupo u Gradskom vrtu.

Pritisnuli su domaćini obranu Slavena Belupa i već u 3. minuti došli u vodstvo pogotkom Mirka Marića.

Slaven Belupo je izjednačio u 52. minuti pogotkom bivšeg Osijekovog igrača Karla Lulića.

Božić je skrivio kazneni udarac dvije minute kasnije i dao prigodu Mirku Mariću da s bijele točke postigne svog četrnaesti pogodak ove jeseni.

Potop Slavena Belupa bio je u 66. minuti kada je Osijek postigao i treći pogodak nakon asistencije Bočkaja i egzekucije Kleinheislera.

Gosti su vratili nadu u 72. minuti nakon što je Božić uspio savladati Ivušića i bar malo se iskupiti za skrivljeni kazneni udarac.

Imao je Slaven Belupo i prigodu za izjednačenje i osvajanje boda, ali Ivušić je opasan udarac Krstanovića uspio obraniti.

OSIJEK: Ivušić, Škorić, Šutalo, Majstorović, Bočkaj (88 Lončar), Kleinheisler, Žaper (23 Jugović), Pilj
(19 Ndockyt), Talys, Silva, Marić

SLAVEN BELUPO: Filipović,Božić, Paracki, Mikulić, Bačelić-Grgić, Bogojević, Glavčić (88 Nowak), Lulić (75 Delić), Brković (78 Etoundi), Lima, Krstanović

Utakmica 19. kola: Osijek - Slaven Belupo 3:2 (Marić 3, 55, Kleinheisler 66 /Lulić 51, Božić 72)