Nedjelja, 05. srpnja 2020. 21:00 Napisao/la  Toni Bilić

Žuti kartoni: Jradi, Tahiraj, Radić, (Hajduk), Špoljarić, Pilj, Ndockyt, Ivušić (Osijek)

HAJDUK: Posavec 5, Juranović 5, Dimitrov 5,5 Ismajli - (od 16. Radić 5), Brnić 6,5 (od 81. Dolček - ), Jradi 5, Tahiraj 5 (od 46. Čolina 5), Ćuić 5 (od 63. Nejašmić 5), Caktaš 5, Eduok 5 (od 81. Kreković), Jairo 5.

OSIJEK: Ivušić 6, Silva 6,5 Majstorović 6,5, Lončar 6,5, Talys 6,5, Pilj 7,5, Špoljarić 5, (od 60. Grgić 6), Žaper 6, Bočkaj 7,5 (od 90. Caimacov-), Ndockyt 6,5 (od 90. Gutieri -) Marić 6.

Osijek je pobijedio na Poljudu i nastavio borbu za drugo mjesto s Lokomotivom.

Dvoboj za drugog mjesto bolje su otvorili gosti, već nakon petnaest minuta igre Osiječani su poveli golom Bočkaja.

Najprije se ozlijedio Ismajli, koji je napustio travnjak, Bočkaj je sa desne strane sa nekih dvadesetpet metara izveo slobodni udarac, poslao je svojom ubojitom ljevicom loptu u kazneni prostor domaćinu-

Nitko nije dirao loptu koja je završila let u desnoj starni gola Posaveca koji snosi veliki dio krivice za primljeni gol 0:1.

Samo pet minuta potom Špoljarić je promašio stopostotnu priliku, sa vrha kaznenog prostora desnom nogom pucao je Bočkaj, Posavec je uspio samo odbiti kratko loptu do Špoljarića, koji je 6 – 7 metara sam kao duh puca preko gola.

Nisu imali domaćini sreće u 31. minuti, nakon odličnog ubačaja sa desne strane Brnića, najviši u skoku pred vratima gostiju bio je Eduok, koji je pucao glavom iz blizine, lopta se zaustavila na desnuoj stativi.

U završnici prvog dijela Špoljarić se ponovno našao u izglednoj prilici pucao je sa vrha kaznenog prostora, Posavec je uspio obraniti njegov udarac.

Na drugoj strani, domaćini su imali izglednu priliku koju je upropastio Tahiraj.

Još jednom je Bočkaj na početku drugog dijela pokazao koliko su opasne njegove lopta, ubacio je sa lijeve strane u kazneni prostor domaćina, Marić je bio najviši u skoku pucao je glavom lopta je prošla tik uz lijevu stativu gola Posaveca.

Šta će Tudor reći novinarima nakon još jednog poraza.