Prva HNL: Osijek pobijedio Goricu pogotkom 94. minuti

Nedjelja, 19. rujna 2021. 21:07 Napisao/la  SC
Prva HNL: Osijek pobijedio Goricu pogotkom  94. minuti

Osijek je pobijedio Goricu u uzbudljivoj završnici utakmice odigrane u Gradskom vrtu.

Domaća je momčad snažno pritisnula zadnjih dvadesetak minuta, Daku je uspio izjednačiti u 75. minuti.

Gorica nije odustala, Brodić je udarcem glavom u 81. minuti doveo goste u vodstvo da bi Daku nakon ubačaja iz kuta drugim pogotkom uspio Osijeku osigurati bod.

U sudačkoj nadoknadi vratar Banić je prvo obranio je teške udarce Kleinheislera i Ndockyta da bi u 94. minuti vratar Gorice i cijela gostujuća obrana gledali kako lopta iz kuta leti prema drugoj vratnici, gdje je Lončar nogom loptu skrenuo u mrežu - 3:2

OSIJEK: Ivušić, Bartolec, Lončar, Čeberko, Jurčević (46 Bočkaj), Jugović, Hiroš, Gržan (67 Kleinheisler), Fiolić (74 Ndockyt), Bohar (46 Topčagić), Mierez (67 Daku)

GORICA: Banić, Kalik (61 Pršir), Jovičić, Krizmanić, Keita, Babec, Ngouali, Mitrović, Delfi (68 Šroler), Lovrić, Dieye (68 Brodić)

Utakmica 9. kola: Osijek - Gorica 3:2 (Daku 75, 84, Lončar 90+4/Kalik 29, Brodić 81)