Prva HNL: Gorica napunila mrežu Osijeka, trener osječke momčadi igrao bez prvotimaca

Nedjelja, 28. srpnja 2019. 19:58 Napisao/la  SC

Gorica - Osijek 3:1. U drugom poluvremenu ušli su Kleinheisler, Mance i Marić, ali osječka momčad nije uspjela pronaći optimalni balans

Ndiaye
Ndiaye

Nogometaši Gorice uvjerljivo su pobijedili europski Osijek u 2. kolu.

Trener Osijeka Dino Skender utakmicu je počeo bez standardnih igrača (Bočkaj, Kleinheisler, Mance, Marić, Pilj, Škorić...), koje je čuvao za uzrvatnu utakmicu 2. pretkola protiv CSKA iz Sofije.

Osijek je prvu utakmicu u Sofiji izgubio (0:1).

Gorica je iskoristila osječku zanesenost europskim utakmicama i napunila mrežu gostiju mudrom i učinkovitom igrom.

Istaknuli su se dvostruki strijelac, Senegalac Ndiaye, i njegov partner u napadu Uganđanin Miya.

U drugom poluvremenu ušli su Kleinheisler, Mance i Marić, ali osječka momčad nije uspjela pronaći optimalni balans.

Gorica ja dvama pogocima u nastavku riješila pitanje pobjednika prije nego što je Marić ublažio poraz.

Utakmica je navijestila da će Gorica i ove sezone imati zapaženu ulogu u HNL-u.

Prošle sezone tada novak u Prvoj HNL do zadnjeg se kola borio za europski plasman.

GORICA: Kahlina, Čabraja, Čelić, Dvorneković (65 Mathieu), Jovičić, Lovrić, Marina, Maslowski, Miya (72 Suk), Muhammed, Ndiaye (88 Steenvoorden)

OSIJEK: Ivušić, Dugandžić (70 Marić), Guti, Kamenar (46 Kleinheisler), Lopa, Lončar, Marin, Mioč, Šimunec, Špoljarić (46 Mance), Todorovski

Utakmica 2. kola: Gorica - Osijek 3:1 (Ndiaye 35, 75, Miya 53/Marić 90)