Istra 1961 osvojila tri boda u Vinkovcima

Subota, 04. studenog 2017. 17:22 Napisao/la  SC

Utakmica 15. kola: Cibalia - Isra 1961 1:4

Nikola Prelčec (Istra 1961)

Nogometaši Istre 1961 ostvarili su pobjedu u Vinkovcima, izravnog konkurenta u borbi za ostanak pobijedili su rezultatom 4:1 i razveselili svoje navijače koji posljednjih tjedana strjepe nad sudbinom kluba.

Već nakon 23 minute Istra je vodila 3:0 i riješil pitanje pobjednika, sjajno su gosti odigrali prvih pola sata.

Ofosua je prvi sa šest metara svladao Šubarića, u 12. minuti Gotal je glavom zabio za 2:0, a u 23. minuti Kitanovski je iz voleja  pogodio suprotni kut za  3:0.

Imali su gosti od odmora još nekoliko prilika, najbolju nije iskoristio Kitanovski, koji je sam dotrčao do Šubarića.

Na početku drugoga dijela Ikić je prekršajem zaustavio Ofosua, sudac Vučković pokazao je na bijelu točku.

Gotal je zatresao mrežu domaćina za 4:0.

Kordić je ublažio poraz u 55. minuti.

U 86. minuti zbog dvije javne opomene isključen je Puclin.

CIBALIA: Šubarić, Karamarko, Zgrablić, Ikić, Rubić, Plum,  Štrkalj, Stepčić (od 74. Filipović), Pervan, Galić (od 46. Miličević), Dabro (od 46. Kordić).

ISTRA 1961: Ivušić, Escoval, Mitrevski, Bertoša, Kitanović, Kokorović (od 64. Grujević), Vojnović, Puclin, Čuljak, Gotal (od 75. Halilović), Ofosu (od 86. Prelčec).

Utakmica 15. kola: Cibalia - Isra 1961 1:4 (Kordić 55/Ofosu 5, Gotal 12, 52-11m, Kitanovski 23)